• Archetyp Wikinga

  „Thorgal. Tom 1. Zdradzona czarodziejka” Jean Van Hamme, Grzegorz Rosiński

  Każda opowieść ma gdzieś swój początek. Ta zaczyna się na dalekiej północy, w skutej lodem i smaganej przez mroźne wichry okrutnej krainie wikingów. Dodajmy: zaczyna się jak u Hitchcocka – prawdziwym trzęsieniem ziemi, bo jak inaczej nazwać próbę uśmiercenia głównego bohatera już na pierwszej stronie?

 • Jak żreć należy

  „Garfield ABC obżarstwa” Jim Davis

  Ulubiona pora dnia Garfielda? Cóż, wybór jest trudny. W końcu może to być zarówno poranne śniadanie, pora obiadowa, pora na przekąskę czy pora na kolację. Ale jedno jest pewne. W jakiś sposób wiąże się ona z jedzeniem. To właśnie tej czynności poświęcony jest albumik „ABC obżarstwa”.

 • Szpony Lorda Sith

  „Star Wars: Dziedzictwo. Smocze Szpony” John Ostranger, Jan Duursema

  Można zarzucać Gwiezdnym Wojnom, że wraz z każdą kolejną grą, książką czy komiksem uniwersum rycerzy Jedi coraz bardziej przypomina telenowelę. Zdarzają się jednak takie historie, które wybijają się ponad przeciętną. Doskonałym przykładem na to może być dziejąca się 130 lat po "Powrocie Jedi" seria: "Dziedzictwo".

  • 1 Komentarz • 664 Wyświetlenia
  • Przemysław 'Jok' Grzesiak – 22 cze 2009, 21:49
 • O dwóch takich...

  „Spawn/Batman” Frank Miller, Todd McFarlane

  "Spawn/Batman" to komiks autorstwa dwóch gigantów komiksu, artystów w środowisku komiksowym szanowanych i cenionych, Franka Millera i Todda McFarlane`a. Crossover łączy przygody Batmana i Spawna - jednych z najbardziej interesujących komiksowych postaci. Mogłoby się zatem wydawać, że nazwiska widniejące na okładce zwiastują arcydzieło. W rzeczywistości jest jednak inaczej.

 • Zabawy w czasie

  „Podróże smokiem Diplodokiem” Tadeusz Baranowski

  Jak tu ocenić dzieło, które należy do kanonu gatunku? Pisać źle przecież nie wypada. Nie za bardzo zresztą można. W końcu nie bez powodu się tam znalazło. Z drugiej strony – pisać dobrze? Ile można? Inaczej się jednak nie da, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z takim twórcą jak Tadeusz Baranowski.

 • Hokus pokus...Lord Hokus Pokus

  „Antresolka Profesorka Nerwosolka” Tadeusz Baranowski

  Kultowe i klasyczne. Tak w skrócie można opisać komiksy Tadeusza Barańczaka. Jeden z nich, czyli „Antresolka profesorka Nerwosolka” – wydana po raz pierwszy jako album w 1985 roku – to zbiór historyjek, które ukazywały się w Świecie Młodych w latach 1981-82. W 2003 roku Egmont wznowił ją w edycji kolekcjonerskiej ze zmienioną okładką.

 • Początek uczłowieczania

  „Tytus Harcerzem” Henryk Jerzy Chmielewski

  Od pierwszego wydania przygód Tytusa, Romka i A'tomka minęło już ponad 52 lata. A mimo to bohaterowie stworzeni przez Papcia Chmiela (Henryka J. Chmielewskiego) są darzeni tak duża sympatią, że do sprzedaży trafiło kolejne wznowienie ich pierwszych przygód.

 • Realia świata 137 lat po...

  „Star Wars: Dziedzictwo. Kawałki” John Ostranger, Jan Duursema

  "Star Wars: Kawałki" to drugi tom serii "Dziedzictwo", osadzonej w przyszłości świata Gwiezdnych Wojen. Od wydarzeń przedstawionych w filmach minęło już ponad 130 lat. Galaktyka znów stoi na skraju upadku.

  • 2 Komentarze • 703 Wyświetlenia
  • Przemysław 'Jok' Grzesiak – 17 lut 2009, 10:51
 • Wycieczka turystyczna na Świat Dysku

  „Kolor Magii” Scott Rockwell, Steven Ross

  "Świat dysku" to świat wykreowany przez angielskiego pisarza, Terry'ego Pratchetta. Świat ten zyskał olbrzymią popularność, a osiągnął to dzięki niebanalnie skonstruowanej fabule, ciekawym postaciom i olbrzymiej dawce dobrego humoru. Popularność ta jest tak wielka, że książki z cyklu doczekały się adaptacji nie tylko w postaci filmów fabularnych i animacji, ale także i komiksu.

 • Podręcznik zasypiania

  „Garfield ABC kociej drzemkologii” Jim Davis

  Oto on! Nasz ulubiony kocur. Tym razem pokaże jak zasypiać i nauczy wszystkiego o spaniu, drzemkach, budzeniu się i zasypianiu. Uchyli rąbka tajemnicy na temat tego, kiedy i gdzie można wykonywać te czynności. Da wskazówki jak robić to efektywnie i efektownie! Oto okazja, by poznać fascynujący świat wiecznie niewyspanego Garfielda. I niech Was intuicja nie zwiedzie. W czasie kursu na pewno nie zaśniecie. Ale bądźcie ostrożni. Pamiętajcie o tym, że nadmierne wykorzystywanie mięśni brzucha i twarzy może być przyczyną groźnych kontuzji.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 cze 2019, 03:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka