• Niewolnicy przeznaczenia

  „Star Wars Komiks. Extra 1/2010.The Clone Wars – Niewolnicy Republiki” Henry Gilroy, Scott Hepburn, Ramón Pérez, Lucas Marangon

  Mamy grudzień, koniec roku, zbliżające się święta. Nie wypadało by Egmont nie przygotował niczego specjalnego dla miłośników Star Wars. Do naszych rąk trafił więc najpierw pierwszy tom Wektora, kolejny zeszyt Wydania Specjalnego, a potem regularnie wydawany magazyn SW Komiks. Na tym się jednak nie skończyło i w efekcie czytelnik dostaje coś ekstra, a konkretniej nowy kwartalnik Star Wars Komiks Extra. O tym, jak bardzo fani Gwiezdnych Wojen są rozpieszczani najlepiej świadczy to, że jeśli chodzi o ilość publikacji wydanych w jednym okresie czasu, grudzień 2010 jest miesiącem rekordowym.

 • Czy da się wygrać z przeznaczeniem?

  „Fantasy Komiks 8/2010” Antologia

  Fatum, przeznaczenie, los – koncepcja życia człowieka zdeterminowanego przez niezależną od niego potęgą jest tematem, który często się pojawia. Już bohaterowie antycznych tragedii zmagali się bezowocnie z siłami wyższymi, które kontrolowały każdy ich ruch. Ale czy naprawdę nie da się wygrać ze swoim przeznaczeniem? Czy rola bezwolnych pionków jest nam przypisana na stałe? Czy zawsze jest tylko jedno wyjście z sytuacji? Oczywiście, że nie.

 • Leckja 14: Co to znaczy "na niby"

  „Sto twarzy profesora Harmasa: Planeta Robotów” Maciej Parowski, Jacek Skrzydlewski

  Niektóre historie, mimo upływu wielu lat, nigdy się nie starzeją. Kto z nas nie lubi oglądać po raz kolejny „Czterech Pancernych” lub czytać w kółko „Władcę Pierścieni”. Nawet Kevin musi być znowu na święta, mimo że każdy zna dialogi z tego filmu na pamięć. Tak samo jest z komiksami. Niektóre po prostu nie poddają się upływowi czasu. Tytus, Kajko i Kokosz czy Orient Men zawsze będą nieśmiertelni. Co jednak z bohaterami zaginionymi w akcji? Tymi, którzy towarzyszyli nam w dzieciństwie, a nawet nie mieliśmy ich szansy poznać?

 • Jak wrócić do Baranowskiego

  „To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia” Tadeusz Baranowski

  Recenzja? E tam! Nie chce mi się! – chciałoby się powiedzieć wykorzystując słowa Wuja Ludwika z komiksu „To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia”. Jednakże w październiku Wydawnictwo Ongrys wypuściło na rynek wznowienie tego klasycznego już albumu Tadeusza Baranowskiego. No i nie ma rady. Obowiązek wzywa. Trzeba przypomnieć ten komiks czytelnikom.

  • 0 Komentarzy • 710 Wyświetleń
  • Emil "Galathar" Marcinkowski – 20 gru 2010, 15:28
 • Mała draka we wspaniałym Asgaardzie

  „Thorgal. Tom 32. Bitwa o Asgard” Yves Sented, Grzegorz Rosiński

  Ile razy można pisać o legendzie? I czy naprawdę dobre jest tylko to, co minęło dawno temu? Nowy Thorgal nie da jasnej odpowiedzi na te pytania. Pewne jest, że o dziecku Rosińskiego i Van Hamme'a jeszcze usłyszymy. Po „Bitwie o Asgaard” nie zmienią się również czytelnicze opinie. Komiks nie przekona tych, dla których seria straciła swój blask. Zadowoleni z poprzedniego albumu także pozostaną przy swoim zdaniu. Ale jaki jest ten nowy Thorgal?

 • Fantasy, komiks i problemy rasowe

  „Fantasy Komiks 7/2010” Antologia

  Problemy na tle rasowym są stare jak świat. Wszyscy jesteśmy różni, nie tylko ze względu na kolor skóry czy wyznanie. Ale i tak problem rasizmu i dyskryminacji jest bardzo silny w naszej rzeczywistości. A jak ta kwestia wyglądałaby w światach, gdzie ras są dziesiątki albo nawet setki? Czy problem ten nasili się czy zniknie?

 • Historia starsza niż inne

  „Star Wars: Wektor. Tom 1” John Jackson Miller, Mick Harrison, Scott Hepburn, Doug Wheatley

  Crossover to zabieg polegający na łączeniu kilku różnych serii komiksowych jednym wydarzeniem. Ostatnimi laty takie operacje na fabule stały się szczególnie modne w uniwersach Marvela i DC. Dla przykładu historie Spider–Man, X-Menów i Iron Mana przeplatają się ze sobą w kilku komiksowych tytułach w ramach crossoveru Civil War. Pomysł ten postanowili zastosować autorzy kilku popularnych serii Star Wars, znajdując element łączący różne historię.

 • Nie każdy chce być bohaterem

  „Star Wars - Komiks. Wydanie Specjalne 4/2010. Rebelia – Drobne zwycięstwa” Jeremy Barlow, Colin Wilson

  Każdy chce być bohaterem? To dobre pytanie. Czy każdy chce dokonywać heroicznych czynów? Ratować świat? Pokonywać tych złych? Nie, nie każdy. Czasami niektórzy, mimo usilnych prób, nie potrafią się przemóc i zaryzykować własnym życiem w imię słusznej sprawy. Takie właśnie dylematy dręczą główną bohaterkę komiksu „Rebelia: Drobne zwycięstwa”, opublikowanego w wydaniu specjalnym miesięcznika „Star Wars – Komiks”.

 • Różne rodzaje lojalności

  „Star Wars - Komiks 11/2010” Antologia

  Mistrz i uczeń. Ten, który wiedzę posiada i ten, któremu wiedza jest przekazywana. Abelard i Heloiza, Sokrates i Platon. Przykłady można by mnożyć w nieskończoność i w pewnym momencie dotrzemy do Obi-Wana Kenobiego i jego padawana Anakina Skywalkera.

 • Przez szaleństwo do końca

  „Star Wars. Rycerze Starej Republiki. Tom 4: Zaślepieni Nienawiścią. Rycerze Cierpienia” John Jackson Miller, Brian Ching i Dustin Weaver

  Czy jeśli ktoś robi źle, a o tym nie wie, to czy nadal jest to grzech? Przecież tak naprawdę tylko przyjęte i zaakceptowane przez nas, jako ogół, normy i prawa sprawiają, że coś jest albo dobre albo złe. A czy ktoś robi źle, gdy szczerze wierzy, że robi to w dobrej sprawie? Co wtedy, gdy wierzy w szczerość swoich intencji tak bardzo, że staje już na granicy obłędu?

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 mar 2019, 00:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka