• Zabawy w czasie

  „Podróże smokiem Diplodokiem” Tadeusz Baranowski

  Jak tu ocenić dzieło, które należy do kanonu gatunku? Pisać źle przecież nie wypada. Nie za bardzo zresztą można. W końcu nie bez powodu się tam znalazło. Z drugiej strony – pisać dobrze? Ile można? Inaczej się jednak nie da, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z takim twórcą jak Tadeusz Baranowski.

 • Hokus pokus...Lord Hokus Pokus

  „Antresolka Profesorka Nerwosolka” Tadeusz Baranowski

  Kultowe i klasyczne. Tak w skrócie można opisać komiksy Tadeusza Barańczaka. Jeden z nich, czyli „Antresolka profesorka Nerwosolka” – wydana po raz pierwszy jako album w 1985 roku – to zbiór historyjek, które ukazywały się w Świecie Młodych w latach 1981-82. W 2003 roku Egmont wznowił ją w edycji kolekcjonerskiej ze zmienioną okładką.

 • Początek uczłowieczania

  „Tytus Harcerzem” Henryk Jerzy Chmielewski

  Od pierwszego wydania przygód Tytusa, Romka i A'tomka minęło już ponad 52 lata. A mimo to bohaterowie stworzeni przez Papcia Chmiela (Henryka J. Chmielewskiego) są darzeni tak duża sympatią, że do sprzedaży trafiło kolejne wznowienie ich pierwszych przygód.

 • Realia świata 137 lat po...

  „Star Wars: Dziedzictwo. Kawałki” John Ostranger, Jan Duursema

  "Star Wars: Kawałki" to drugi tom serii "Dziedzictwo", osadzonej w przyszłości świata Gwiezdnych Wojen. Od wydarzeń przedstawionych w filmach minęło już ponad 130 lat. Galaktyka znów stoi na skraju upadku.

  • 2 Komentarze • 625 Wyświetleń
  • Przemysław 'Jok' Grzesiak – 17 lut 2009, 10:51
 • Wycieczka turystyczna na Świat Dysku

  „Kolor Magii” Scott Rockwell, Steven Ross

  "Świat dysku" to świat wykreowany przez angielskiego pisarza, Terry'ego Pratchetta. Świat ten zyskał olbrzymią popularność, a osiągnął to dzięki niebanalnie skonstruowanej fabule, ciekawym postaciom i olbrzymiej dawce dobrego humoru. Popularność ta jest tak wielka, że książki z cyklu doczekały się adaptacji nie tylko w postaci filmów fabularnych i animacji, ale także i komiksu.

 • Podręcznik zasypiania

  „Garfield ABC kociej drzemkologii” Jim Davis

  Oto on! Nasz ulubiony kocur. Tym razem pokaże jak zasypiać i nauczy wszystkiego o spaniu, drzemkach, budzeniu się i zasypianiu. Uchyli rąbka tajemnicy na temat tego, kiedy i gdzie można wykonywać te czynności. Da wskazówki jak robić to efektywnie i efektownie! Oto okazja, by poznać fascynujący świat wiecznie niewyspanego Garfielda. I niech Was intuicja nie zwiedzie. W czasie kursu na pewno nie zaśniecie. Ale bądźcie ostrożni. Pamiętajcie o tym, że nadmierne wykorzystywanie mięśni brzucha i twarzy może być przyczyną groźnych kontuzji.

 • Przygody prawnuka Luke'a

  „Star Wars: Dziedzictwo. Złamany” John Ostrander, Jan Duursema

  Świat Gwiezdnych Wojen został rozbudowany do naprawdę imponujących rozmiarów. Przyczyniły się do tego bazujące na filmowych trylogiach książki, gry, a także komiksy. To dzięki nim poznać możemy dalsze losy naszych ulubionych bohaterów. Nawet jeśli fabuła wybiega sto lat w przyszłość.

  • 0 Komentarzy • 563 Wyświetlenia
  • Przemysław 'Jok' Grzesiak – 10 lis 2008, 21:18
 • Znowu diabeł?

  „Ursynowska Specgrupa do Rozwałki - Meta Metal” Łukasz Mieszkowski, Marek Oleksicki

  Polski rynek komiksowy serwuje czytelnikowi praktycznie każdy rodzaj lektury. W dzisiejszych czasach możemy z łatwością znaleźć na półkach księgarni czy salonów prasowych to, co nas interesuje. Często są to pozycje, które nas zadowolą bez cienia wątpliwości, a czasami będziemy żałować każdej wydanej złotówki. Nieraz trudno jednoznacznie określić, do której grupy zalicza się nasz zakup.

 • W kocim zwierzyńcu

  „Garfield ABC zwierzyny (wszelakiej)” Jim Davis

  Niewiele osób zapytanych na ulicy kim jest Jim Davis, jest w stanie odpowiedzieć. Gdybyśmy jednak zamiast nazwiska rysownika podali imię stworzonego przez niego kota, na twarzy większości nagabywanych przez nas ludzi pojawiłoby się zrozumienie. Garfield to przecież najsłynniejszy komiksowy przedstawiciel miauczących futrzaków. I chociaż renomę zdobył występując głównie w gazetach, to co jakiś czas wydawane są zbiorczo paski z jego przygodami.

 • Ale głupi ci wezyrowie

  „Iznogud: Dzień Szalenców” Goscinny i Tabary

  Dla wielu osób komiksy to źródło dobrej zabawy i relaksu. Obrazkowe opowieści to dla nich chwila wytchnienia. Niektórzy sięgają po nie, gdy nie mają czasu na poważniejszą lekturę. Jeszcze inni cenią sobie przede wszystkim humor i traktują komiks jako okazję do śmiechu. Dla każdej z tych grup czytelników idealnie nadaje się tytuł, wydany w 2001 roku przez Egmont, pt.: "Iznogud: Dzień Szaleńców".

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 lip 2018, 04:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka