• Fantasy, komiks i problemy rasowe

  „Fantasy Komiks 7/2010” Antologia

  Problemy na tle rasowym są stare jak świat. Wszyscy jesteśmy różni, nie tylko ze względu na kolor skóry czy wyznanie. Ale i tak problem rasizmu i dyskryminacji jest bardzo silny w naszej rzeczywistości. A jak ta kwestia wyglądałaby w światach, gdzie ras są dziesiątki albo nawet setki? Czy problem ten nasili się czy zniknie?

 • Historia starsza niż inne

  „Star Wars: Wektor. Tom 1” John Jackson Miller, Mick Harrison, Scott Hepburn, Doug Wheatley

  Crossover to zabieg polegający na łączeniu kilku różnych serii komiksowych jednym wydarzeniem. Ostatnimi laty takie operacje na fabule stały się szczególnie modne w uniwersach Marvela i DC. Dla przykładu historie Spider–Man, X-Menów i Iron Mana przeplatają się ze sobą w kilku komiksowych tytułach w ramach crossoveru Civil War. Pomysł ten postanowili zastosować autorzy kilku popularnych serii Star Wars, znajdując element łączący różne historię.

 • Nie każdy chce być bohaterem

  „Star Wars - Komiks. Wydanie Specjalne 4/2010. Rebelia – Drobne zwycięstwa” Jeremy Barlow, Colin Wilson

  Każdy chce być bohaterem? To dobre pytanie. Czy każdy chce dokonywać heroicznych czynów? Ratować świat? Pokonywać tych złych? Nie, nie każdy. Czasami niektórzy, mimo usilnych prób, nie potrafią się przemóc i zaryzykować własnym życiem w imię słusznej sprawy. Takie właśnie dylematy dręczą główną bohaterkę komiksu „Rebelia: Drobne zwycięstwa”, opublikowanego w wydaniu specjalnym miesięcznika „Star Wars – Komiks”.

 • Różne rodzaje lojalności

  „Star Wars - Komiks 11/2010” Antologia

  Mistrz i uczeń. Ten, który wiedzę posiada i ten, któremu wiedza jest przekazywana. Abelard i Heloiza, Sokrates i Platon. Przykłady można by mnożyć w nieskończoność i w pewnym momencie dotrzemy do Obi-Wana Kenobiego i jego padawana Anakina Skywalkera.

 • Przez szaleństwo do końca

  „Star Wars. Rycerze Starej Republiki. Tom 4: Zaślepieni Nienawiścią. Rycerze Cierpienia” John Jackson Miller, Brian Ching i Dustin Weaver

  Czy jeśli ktoś robi źle, a o tym nie wie, to czy nadal jest to grzech? Przecież tak naprawdę tylko przyjęte i zaakceptowane przez nas, jako ogół, normy i prawa sprawiają, że coś jest albo dobre albo złe. A czy ktoś robi źle, gdy szczerze wierzy, że robi to w dobrej sprawie? Co wtedy, gdy wierzy w szczerość swoich intencji tak bardzo, że staje już na granicy obłędu?

 • Rycerze wielkiej mocy

  „Star Wars. Rycerze Starej Republiki. Tom 3: Dni strachu, noce gniewu” John Jackson Miller, Brian Ching i Dustin Weaver

  „Znaczenia wielkość nie ma” powiedział Yoda do Luke`a, każąc mu wyciągać zatopionego w bagnie X-Winga. Pewnie ucieszył tym sporą część męskiej widowni i wywołał drwiący uśmieszek na twarzach piękniejszej płci. Jak się jednak okazuje wielkość czasem ma znaczenie. Chociażby w balistyce. Ale „wielkość” dotyczy także komiksów. I to zarówno jeśli chodzi o stronę fizyczną (format wydania), jak i duchową (wartości estetyczne i intelektualne).

 • Czekając w okopie na wroga

  „Star Wars - Komiks 10/2010” Antologia

  Lojalność to ważna sprawa. Może się nam wydawać, że znamy kogoś całe wieki. Mogłoby się wydawać, że jesteśmy za niego poręczyć własną głową. Że dana osoba jest godna naszego zaufania. Ale czy tak jest na pewno? Czy ona tak samo myśli o nas? Czy nie jesteśmy potrzebni tylko do jej własnych celów? A może tak naprawdę ufamy bezgranicznie i nawet nie zauważymy, że ten ktoś wyjmuje właśnie nóż, by wbić go nam w plecy.

  • 0 Komentarzy • 694 Wyświetlenia
  • Przemysław "Jok" Grzesiak – 16 lis 2010, 20:52
 • Związani przez ducha zemsty

  „Fantasy Komiks 6/2010” Antologia

  Różne rodzaje i gatunki, czy to w filmach, czy w literaturze, lubią się ze sobą mieszać i przenikać. Groza łączy się z kryminałem, romans z komedią. A w komiksach klasyczne fantasy lubi iść w parze z science – fiction. Mimo że z definicji te rodzaje są skrajnie różne, to jak wiadomo przeciwieństwa się nawzajem przyciągają.

  • 1 Komentarz • 679 Wyświetleń
  • Przemysław "Jok" Grzesiak – 15 lis 2010, 19:23
 • Jedi Dream Team: Ostrander i Duursema w akcji

  „Star Wars - Komiks 9/2010” John Ostrander, Jan Duursema

  Liczba rysowników i scenarzystów przygotowujących komiksy ze świata Gwiezdnych Wojen jest spora. By się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się autorom wydanych w Polsce publikacji. Ze wszystkich nazwisk warto wyróżnić duet Johna Ostrandera i Iana Duursemy. To oni są twórcami świetnej serii „Star Wars: Dziedzictwo” i to oni rozwijali historię m.in. Quinlana Vosa czy Mace Windu w amerykańskich zeszytach magazynu „Star Wars: Republic”. Ich udział w projekcie jest zazwyczaj gwarancją dobrej opowieści. We wrześniowym numerze magazynu „Star Wars Komiks” mamy okazję sprawdzić, czy tak jest zawsze.

  • 0 Komentarzy • 584 Wyświetlenia
  • Emil "Galathar" Marcinkowski – 4 lis 2010, 22:56
 • Kawa z imperatorem

  „Star Wars - Komiks 8/2010” Antologia

  Kolejny numer magazynu „Star Wars – komiks”, kolejne trzy komiksy. Słowo „kolejne”, może sprawiać wrażenie, że ta pozycja na naszym rynku osiągnęła już pewien przesyt. No bo ile historii można osadzić w realiach świata Gwiezdnych Wojen, tak aby nie były wtórne, a czytelnik się nie znudził? Sierpniowy numer odpowiada na to pytanie: można i to wiele, a do tego mogą one być oryginalne.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 lis 2018, 15:24 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka