Komiks o fantastycznym kocim świecie, czyli „Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta”

Ambrzykowski M., Kusina K.
„Niesłychane losy Ivana Kotowicza Tom 3: Trumna chłysta”
Ocena recenzenta
4.0/5
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
„Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta” to już trzecia odsłona przygód Ivana Kotowicza. Według autorów komiks powstał, aby zapewnić lukę na rodzimym rynku. Wciągająca fabuła i dobre rysunki powinny przypaść do gustu mniej doświadczonym odbiorcom, a także bardziej wymagającym czytelnikom.

++

W trzeciej części serii Niesłychane losy Ivana Kotowicza spotykamy kociego bohatera w zupełnie innym wydaniu. Nie jest on już malutkim kotkiem, tylko profesjonalnym zabójcą, który nie boi się pokazać pazurów, a na jego twarzy coraz częściej gości smutek. Przychodzi mu się zmierzyć z tajemniczą misją, na którą zostaje on wysłany do swojej rodzinnej wioski. Dostaje on tam niesamowitą wiadomość z przeszłości.

++

Tytuł trzeciej części przygód Ivana Kotowicza ma odniesienie do rzeczywistości. Chłyści to rosyjska sekta religijna, która powstała w XVII wieku. Jej przywódca ogłosił się nowym wcieleniem Boga i nauczał na podstawie własnych, dwunastu przykazań, które miały wyprzeć dekalog. Nawiązanie do tej sekty religijnej niezwykle wpisuje się w fabułę komiksu. Na docenienie zasługują także ilustracje Michała Ambrzykowskiego, które w porównaniu do poprzednich części są zdecydowanie lepsze, widać, że kresa rysownika stała się o wiele pewniejsza.

Komiks wypada o wiele lepiej w porównaniu do „Zamku Rybiej Dynastii”. Jest on o wiele bardziej dopracowany, ciekawi swoją fabułą w odróżnieniu do poprzednika, który raczej był dopełnieniem głównej historii. Dodatkowym smaczkiem dla fanów serii są dodatki w postaci szkicownika Ambrzykowskiego, które jeszcze lepiej pomagają wczuć się w klimat i przyjrzeć się bliżej jak powstawała cała seria.„Trumna Chłysta” nic nie straciła na klimacie, który autorzy zaserwowali czytelnikom w poprzednich częściach. Prezentuje ona nieco tajemnic, jednak jest to ilość, która jedynie wzmaga apetyt dalszego czytania i sprawia, że czekanie na kolejną część jest jeszcze trudniejsze.

Dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu za przekazanie egzemplarza do recenzji.

KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2019, 05:37 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka