• Jak wrócić do Baranowskiego

  „To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia” Tadeusz Baranowski

  Recenzja? E tam! Nie chce mi się! – chciałoby się powiedzieć wykorzystując słowa Wuja Ludwika z komiksu „To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia”. Jednakże w październiku Wydawnictwo Ongrys wypuściło na rynek wznowienie tego klasycznego już albumu Tadeusza Baranowskiego. No i nie ma rady. Obowiązek wzywa. Trzeba przypomnieć ten komiks czytelnikom.

  • 0 Komentarzy • 654 Wyświetlenia
  • Emil "Galathar" Marcinkowski – 20 gru 2010, 15:28
 • Mała draka we wspaniałym Asgaardzie

  „Thorgal. Tom 32. Bitwa o Asgard” Yves Sented, Grzegorz Rosiński

  Ile razy można pisać o legendzie? I czy naprawdę dobre jest tylko to, co minęło dawno temu? Nowy Thorgal nie da jasnej odpowiedzi na te pytania. Pewne jest, że o dziecku Rosińskiego i Van Hamme'a jeszcze usłyszymy. Po „Bitwie o Asgaard” nie zmienią się również czytelnicze opinie. Komiks nie przekona tych, dla których seria straciła swój blask. Zadowoleni z poprzedniego albumu także pozostaną przy swoim zdaniu. Ale jaki jest ten nowy Thorgal?

 • Fantasy, komiks i problemy rasowe

  „Fantasy Komiks 7/2010” Antologia

  Problemy na tle rasowym są stare jak świat. Wszyscy jesteśmy różni, nie tylko ze względu na kolor skóry czy wyznanie. Ale i tak problem rasizmu i dyskryminacji jest bardzo silny w naszej rzeczywistości. A jak ta kwestia wyglądałaby w światach, gdzie ras są dziesiątki albo nawet setki? Czy problem ten nasili się czy zniknie?

 • Historia starsza niż inne

  „Star Wars: Wektor. Tom 1” John Jackson Miller, Mick Harrison, Scott Hepburn, Doug Wheatley

  Crossover to zabieg polegający na łączeniu kilku różnych serii komiksowych jednym wydarzeniem. Ostatnimi laty takie operacje na fabule stały się szczególnie modne w uniwersach Marvela i DC. Dla przykładu historie Spider–Man, X-Menów i Iron Mana przeplatają się ze sobą w kilku komiksowych tytułach w ramach crossoveru Civil War. Pomysł ten postanowili zastosować autorzy kilku popularnych serii Star Wars, znajdując element łączący różne historię.

 • Nie każdy chce być bohaterem

  „Star Wars - Komiks. Wydanie Specjalne 4/2010. Rebelia – Drobne zwycięstwa” Jeremy Barlow, Colin Wilson

  Każdy chce być bohaterem? To dobre pytanie. Czy każdy chce dokonywać heroicznych czynów? Ratować świat? Pokonywać tych złych? Nie, nie każdy. Czasami niektórzy, mimo usilnych prób, nie potrafią się przemóc i zaryzykować własnym życiem w imię słusznej sprawy. Takie właśnie dylematy dręczą główną bohaterkę komiksu „Rebelia: Drobne zwycięstwa”, opublikowanego w wydaniu specjalnym miesięcznika „Star Wars – Komiks”.

 • Różne rodzaje lojalności

  „Star Wars - Komiks 11/2010” Antologia

  Mistrz i uczeń. Ten, który wiedzę posiada i ten, któremu wiedza jest przekazywana. Abelard i Heloiza, Sokrates i Platon. Przykłady można by mnożyć w nieskończoność i w pewnym momencie dotrzemy do Obi-Wana Kenobiego i jego padawana Anakina Skywalkera.

 • Przez szaleństwo do końca

  „Star Wars. Rycerze Starej Republiki. Tom 4: Zaślepieni Nienawiścią. Rycerze Cierpienia” John Jackson Miller, Brian Ching i Dustin Weaver

  Czy jeśli ktoś robi źle, a o tym nie wie, to czy nadal jest to grzech? Przecież tak naprawdę tylko przyjęte i zaakceptowane przez nas, jako ogół, normy i prawa sprawiają, że coś jest albo dobre albo złe. A czy ktoś robi źle, gdy szczerze wierzy, że robi to w dobrej sprawie? Co wtedy, gdy wierzy w szczerość swoich intencji tak bardzo, że staje już na granicy obłędu?

 • Rycerze wielkiej mocy

  „Star Wars. Rycerze Starej Republiki. Tom 3: Dni strachu, noce gniewu” John Jackson Miller, Brian Ching i Dustin Weaver

  „Znaczenia wielkość nie ma” powiedział Yoda do Luke`a, każąc mu wyciągać zatopionego w bagnie X-Winga. Pewnie ucieszył tym sporą część męskiej widowni i wywołał drwiący uśmieszek na twarzach piękniejszej płci. Jak się jednak okazuje wielkość czasem ma znaczenie. Chociażby w balistyce. Ale „wielkość” dotyczy także komiksów. I to zarówno jeśli chodzi o stronę fizyczną (format wydania), jak i duchową (wartości estetyczne i intelektualne).

 • Czekając w okopie na wroga

  „Star Wars - Komiks 10/2010” Antologia

  Lojalność to ważna sprawa. Może się nam wydawać, że znamy kogoś całe wieki. Mogłoby się wydawać, że jesteśmy za niego poręczyć własną głową. Że dana osoba jest godna naszego zaufania. Ale czy tak jest na pewno? Czy ona tak samo myśli o nas? Czy nie jesteśmy potrzebni tylko do jej własnych celów? A może tak naprawdę ufamy bezgranicznie i nawet nie zauważymy, że ten ktoś wyjmuje właśnie nóż, by wbić go nam w plecy.

  • 0 Komentarzy • 682 Wyświetlenia
  • Przemysław "Jok" Grzesiak – 16 lis 2010, 20:52
 • Związani przez ducha zemsty

  „Fantasy Komiks 6/2010” Antologia

  Różne rodzaje i gatunki, czy to w filmach, czy w literaturze, lubią się ze sobą mieszać i przenikać. Groza łączy się z kryminałem, romans z komedią. A w komiksach klasyczne fantasy lubi iść w parze z science – fiction. Mimo że z definicji te rodzaje są skrajnie różne, to jak wiadomo przeciwieństwa się nawzajem przyciągają.

  • 1 Komentarz • 674 Wyświetlenia
  • Przemysław "Jok" Grzesiak – 15 lis 2010, 19:23
 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 paź 2018, 21:51 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka