• Nowi wrogowie

  „Star Wars - Komiks 9/2011” Antologia

  Doskonale pamiętam, jak w 2005 roku, jeszcze przed premierą "Zemsty Sithów", można było obejrzeć oryginalne "The Clone Wars". Był to serial o tradycyjnej animacji, dzieło Gendy Tartakowskiego (twórcy chociażby "Laboratorium Dextera"). Wykreował on dwa czarne charaktery: Asaji Ventress i Durge'a.

 • Świeża krew w Graalu

  „Fantasy Komiks 4/2011” Antologia

  A cóż to zdobi okładkę 12 tomu „Fantasy komiks”? Dwóch młodych mężczyzn i starzec w łodzi na pełnym morzu. Czyżby byli to bohaterowie nowej serii komiksowej? Tak, dokładnie tak! W sierpniu na łamach almanachu popłynie świeża krew.

 • Star Wars kontra Manga

  „Star Wars - Komiks 8/2011” Antologia

  Darth Vader jaki jest widzi każdy. Wzbudza strach, jest bezwzględny, nie zna ani litości, ani lęku. Dla wielu fanów postać okuta w czarną zbroję jest ulubionym bohaterem. Nic też dziwnego, że znowu zagościła na łamach „Star Wars – Komiks”, tym razem w sierpniowym numerze.

 • Detektywi od Monthy Phytona

  „Drugie 48 stron” Robert Adler, Tobiasz Piątkowski

  Komiksy…jaki w nich jest sens? Takie pytanie zadają zapewne nasi rodzice lub dziadkowie. No właśnie jaki? W poszukiwaniu odpowiedzi można byłoby wspiąć się na wyżyny filozoficznej abstrakcji i zadać pytanie jaki jest sens w literaturze, życiu, uczuciach czy chociażby w kubku z herbatą. Ale skupmy się na sensie komiksu. Wyślijmy najlepiej na poszukiwanie dwóch komiksowych bohaterów. No bo kto, jak nie rysunkowe postacie lepiej wytropi ów sens?

 • Tatooine przyciąga uwagę

  „Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3): Tajemnicze Wydarzenia na Tatooine” Timothy Truman, Tom Raney, Rod Pereira, Rick Leonardi i Al Rio

  W trzecim numerze kwartalnika „Star Wars – Komiks. Ekstra”, jak można wywnioskować z okładki, czytelnik odetchnie od komiksowej adaptacji serialu animowanego „Wojny klonów”. Pewnie jedni przyjmą to z ulgą, drudzy jękną rozczarowani, ale my skupmy się na omówieniu tego konkretnego tomu.

 • Legendarne zakończenie

  „Fantasy Komiks 3/2011” Antologia

  Młoda dziewczyn dzierżąca wycelowaną w widza broń i kontrastowe w stosunku do niej postacie tła – duchy. Tak prezentuje się okładka jedenastego tomu antologii „Fantasy komiks”. Postacie zaś pochodzą z premierowej serii „Szafranowa noc”.

 • Ach ci nieustraszeni rycerze Jedi...

  „Star Wars - Komiks. Wydanie Specjalne 2/2011. Rada Jedi: Działania Wojenne” Randy Stradley, Davide Fabbri

  W filmowych epizodach „nowej trylogii” „Gwiezdnych Wojen” obserwujemy misternie utkaną intrygę Palpatine’a. Jak wiemy wykorzystał on żołnierzy klony, by w odpowiednim momencie odwrócili się od swoich generałów: Rycerzy Jedi, i wykonali rozkaz całkowitej ich eksterminacji. Okazuje się jednak, że nie była to pierwsza próba zlikwidowania Zakonu Jedi podjęta przez Mrocznego Lorda Sith.

 • Rzecz o wygranym powstaniu

  „Chwała zwycięzcom” Piotr Wierzba i Maciej Kim

  Chociaż polskiemu patriotyzmowi próbuje się przypiąć łatkę cierpiętniczego i kładącego szczególnie duży nacisk na martyrologię narodu, to jednak nasza historia obfituje w spektakularne tryumfy i sukcesy, które z pewnością mogą być dla Polaków powodami do dumy. Jednym z takich wydarzeń było niewątpliwie Powstanie Wielkopolskie. Tuż po zakończeniu pierwszej wojny światowej, Wielkopolanie, długo mobilizujący się do walki o niepodległość, bezwzględnie wykorzystali słabość wycieńczonych wojną Niemiec i zdobyli wolność. Tym bardziej cieszy fakt, iż wiedzę o tego typu sukcesach coraz częściej promuje się wśród polskiej młodzieży. Jedną z prób popularyzowania tematu Powstania Wielkopolskiego jest wydany przed rokiem komiks "Chwała zwycięzcom" autorstwa Piotra Wierzby i Macieja Klima.

  • 0 Komentarzy • 868 Wyświetleń
  • Damian "naimad" Bartosik – 22 lip 2011, 19:44
 • Kilka chwil z życia żołnierzy

  „Star Wars: Dziedzictwo. Burze” John Ostranger, Jan Duursema

  Czasami trudno jest odróżnić miłość od egoizmu. A przecież to dwie zupełnie różne rzeczy. Usprawiedliwiamy wtedy uczuciami własną zachłanność i krótkowzroczność. Tak samo robi Cade Skywalker, bohater serii "Dziedzictwo". Nie chce dać ukochanej osobie odejść.

 • Stracona niewinność

  „Star Wars - Komiks 6/2011” Antologia

  Ostatnio zrobiło się tak jakoś nudno i monotonnie. Non stop te Wojny Klonów oraz dominacja Duursemy i Ostrandera. Wszystko fajnie, ale ile można? Wydawca chyba też to poczuł, bo w najnowszym Star Wars Komiks pojawia się Vader i Leia Organa. Z okresu Starej Republiki przenosimy się w mroczne czasy Imperium.

  • 0 Komentarzy • 751 Wyświetleń
  • Emil 'Galathar' Marcinkowski – 18 lip 2011, 19:39
 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 09:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka