Jedziemy z kredkami - recenzja "Auta. Koloruję, rozwiązuję"

AMEET
„Auta. Koloruję, rozwiązuję”
Ocena recenzenta
4.5/5
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
Często kolorowanki dla dzieci nie są ciekawymi publikacjami. W większości charakteryzuje je zwykła rutyna – proste obrazki na każdej ze stron i nic więcej. Wydawnictwo AMEET idzie o krok dalej w swoich staraniach i dodaje – poza schematami do kolorowania – również ciekawe opisy i małe łamigłówki.

Kolorowanka jest utrzymana w tonacji czarno-białej, co nie jest akurat niczym nowym. Jednak w tym przypadku zamieszczono dodatkowe opisy. Kreska jest wiernym odwzorowaniem filmowych bohaterów. Dzieci powinny być zadowolone z faktu, że ich ulubieńcy nie zostali zamienieni w karykatury przez twórców, bo to u najmłodszych byłoby zapewne nie do wybaczenia.

++

Co tak naprawdę powstaje nam z kolorowanki „Auta. Koloruję, rozwiązuję”? Otóż ta książeczka staje się poniekąd komiksem. Znajdziemy tam obrazki oraz chmurki z tekstami. Dlatego dziecko wchodzi w rolę współtwórcy tego projektu, ponieważ ma do naniesienia kolory, a to równie odpowiedzialne zadanie, co sam rysunek oraz napisanie tekstów. Dzieci lubią czuć się ważne za coś wielkiego. Dlatego na pewno będą wdzięczne wydawnictwu AMEET za taką możliwość.

++


Poza obrazkami do pokolorowania poszczególne strony zawierają również łamigłówki typu łączenie kropek oraz dochodzenie do rozwiązania sugerując się podpowiedziami (przykładowo w odpowiednim dobraniu rejestracji do drewnianego wozu Złomka). „Auta. Koloruję, rozwiązuję” jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tam nie tylko kolorowanki, ale również łamigłówki. Wszystko utrzymane w biało-czarnej tonacji, dzięki temu młody czytelnik może pokolorować, co tylko chce.


++


Kolejny plus dla twórców za dodanie na ostatnich stronach odpowiedzi do wszystkich łamigłówek. Dzięki temu nasze pociechy mogą same na bieżąco kontrolować postęp oraz poprawność swoich zmagań z książeczką. To bardzo dobra opcja, bo czasami we wszystkich zawiłościach nie są w stanie pomóc nawet sami rodzice, którzy nie zawsze mają pewność.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 sie 2018, 13:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka