• Niebanalni super-bohaterowie

  „Watchmen: Strażnicy” Alan Moore, Dave Gibbons

  Czy historia o zamaskowanych bohaterach może być niebanalna i przekazywać coś więcej niż "Happy Ending" z dużą ilością rozwałki w środku?

  • 0 Komentarzy • 2269 Wyświetleń
  • Robert "Jaden Kast" Smolka – 24 lis 2011, 18:09
 • Coraz ciekawiej w świecie "130 lat po"

  „Star Wars: Dziedzictwo. Tatooine” John Ostrander, Jan Duursema,

  Jest takie powiedzenie: „co za dużo, to niezdrowo”. Sprawdza się ono zwłaszcza z seriami komiksowymi, które nie wiedzą kiedy zejść ze sceny. Jak któraś trwa za długo, to zaczyna zwyczajnie nudzić. „Dziedzictwo” jest najdłużej wydawaną serią spod znaku Star Wars w Polsce i musi się zmierzyć z tą prawidłowością.

 • Powstanie Warszawskie w nietypowej formie

  „Antologia - Powstanie '44” Antologia

  Chociaż od Powstania Warszawskiego minęło już niemal siedemdziesiąt lat, to jego temat pozostaje wciąż żywy, stanowiąc nie tylko przedmiot badań historyków, ale też niewyczerpane źródło inspiracji dla twórców kultury. Nie brakuje zarówno książek naukowych, wspomnień powstańców, czy filmów, w których osią dla scenariusza są pamiętne wydarzenia z 1944 roku. Od jakiegoś czasu natomiast - dzięki wspólnej inicjatywie Muzeum Powstania Warszawskiego i wydawnictwa Egmont - powstanie pojawia się także na kartach komiksów.

  • 0 Komentarzy • 738 Wyświetleń
  • Damian "naimad" Bartosik – 23 paź 2011, 12:54
 • Nowi wrogowie

  „Star Wars - Komiks 9/2011” Antologia

  Doskonale pamiętam, jak w 2005 roku, jeszcze przed premierą "Zemsty Sithów", można było obejrzeć oryginalne "The Clone Wars". Był to serial o tradycyjnej animacji, dzieło Gendy Tartakowskiego (twórcy chociażby "Laboratorium Dextera"). Wykreował on dwa czarne charaktery: Asaji Ventress i Durge'a.

 • Świeża krew w Graalu

  „Fantasy Komiks 4/2011” Antologia

  A cóż to zdobi okładkę 12 tomu „Fantasy komiks”? Dwóch młodych mężczyzn i starzec w łodzi na pełnym morzu. Czyżby byli to bohaterowie nowej serii komiksowej? Tak, dokładnie tak! W sierpniu na łamach almanachu popłynie świeża krew.

 • Star Wars kontra Manga

  „Star Wars - Komiks 8/2011” Antologia

  Darth Vader jaki jest widzi każdy. Wzbudza strach, jest bezwzględny, nie zna ani litości, ani lęku. Dla wielu fanów postać okuta w czarną zbroję jest ulubionym bohaterem. Nic też dziwnego, że znowu zagościła na łamach „Star Wars – Komiks”, tym razem w sierpniowym numerze.

 • Detektywi od Monthy Phytona

  „Drugie 48 stron” Robert Adler, Tobiasz Piątkowski

  Komiksy…jaki w nich jest sens? Takie pytanie zadają zapewne nasi rodzice lub dziadkowie. No właśnie jaki? W poszukiwaniu odpowiedzi można byłoby wspiąć się na wyżyny filozoficznej abstrakcji i zadać pytanie jaki jest sens w literaturze, życiu, uczuciach czy chociażby w kubku z herbatą. Ale skupmy się na sensie komiksu. Wyślijmy najlepiej na poszukiwanie dwóch komiksowych bohaterów. No bo kto, jak nie rysunkowe postacie lepiej wytropi ów sens?

 • Tatooine przyciąga uwagę

  „Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3): Tajemnicze Wydarzenia na Tatooine” Timothy Truman, Tom Raney, Rod Pereira, Rick Leonardi i Al Rio

  W trzecim numerze kwartalnika „Star Wars – Komiks. Ekstra”, jak można wywnioskować z okładki, czytelnik odetchnie od komiksowej adaptacji serialu animowanego „Wojny klonów”. Pewnie jedni przyjmą to z ulgą, drudzy jękną rozczarowani, ale my skupmy się na omówieniu tego konkretnego tomu.

 • Legendarne zakończenie

  „Fantasy Komiks 3/2011” Antologia

  Młoda dziewczyn dzierżąca wycelowaną w widza broń i kontrastowe w stosunku do niej postacie tła – duchy. Tak prezentuje się okładka jedenastego tomu antologii „Fantasy komiks”. Postacie zaś pochodzą z premierowej serii „Szafranowa noc”.

 • Ach ci nieustraszeni rycerze Jedi...

  „Star Wars - Komiks. Wydanie Specjalne 2/2011. Rada Jedi: Działania Wojenne” Randy Stradley, Davide Fabbri

  W filmowych epizodach „nowej trylogii” „Gwiezdnych Wojen” obserwujemy misternie utkaną intrygę Palpatine’a. Jak wiemy wykorzystał on żołnierzy klony, by w odpowiednim momencie odwrócili się od swoich generałów: Rycerzy Jedi, i wykonali rozkaz całkowitej ich eksterminacji. Okazuje się jednak, że nie była to pierwsza próba zlikwidowania Zakonu Jedi podjęta przez Mrocznego Lorda Sith.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 sty 2019, 20:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka