Po złej stronie mocy – recenzja „LEGO® Star Wars™: Akademia szturmowców”

Ace Landers
„LEGO® Star Wars™. Akademia szturmowców”
Ocena recenzenta
4.0/5
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
Akademia Szturmowców to kolejna propozycja dla młodych fanów serii Star Wars. Opowieść inspirowana jest najnowszą częścią serii, czyli „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Pozwala ona młodym czytelnikom zgłębić... ciemną stronę mocy.

++

„LEGO Star Wars: Akademia Szturmowców” opowiada o losach młodych rekrutów, którzy szkolą się na szturmowców. Przedstawione są przygody młodych adeptów – ich pierwsze treningi pod okiem najważniejszych nauczycieli w Akademii Szkolenia Podstawowego Najwyższego Porządku. Dowiadujemy się jak wygląda pierwszy trening pod okiem Kylo Ren, który przy okazji niszczy salę treningową czy szkolenie z kapitanem Phasma, gdy rekruci zamiast ćwiczeń na symulatorach pilotują myśliwce TIE pośród asteroid. Dowiadujemy się również, kto jest okrutniejszy - generał Hux czy Kylo Ren.

++

Wydanie jest na bardzo wysokim poziomie. Widocznym jest, że pozycja skierowana jest do młodego czytelnika, o czym świadczy większy druk ułatwiający czytanie, czy mnogość ilustracji, która ułatwia zapoznanie się z historiami przedstawionymi w książeczce. Do wydania dołączony jest również słownik w którym wyjaśnione są niektóre pojęcia. Taki zabieg pozwala zrozumieć akcję osobom, które nie do końca znają świata Gwiezdnych Wojen.

„Star Wars. Akademia Szturmowców” to dobry pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem. Przytłoczone humorystyczne historyjki powinny podobać się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Dość nietypowe wydaje się przedstawienie ciemnej strony mocy w zupełnie innym świetle, wcale nie wydaje się ona taka zła, raczej zabawna. Jednak należy to oceniać również na plus. Zło jest trudnym tematem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dlatego podchodząc do tego zagadnienia z humorem, można osiągnąć o wiele więcej w poznaniu.

++

Tytuł: LEGO® Star Wars™. Akademia szturmowców
Autor: Ace Landers
Przekład: Jan Bitner
Wydawnictwo: Wydawnictwo AMEET
ISBN: 978-83-253-2861-0
EAN: 9788325328610
Symbol: LNRD309
Strony: 64
Okładka: Twarda
Format: 154x219mm
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lut 2019, 12:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka