W świecie kropek - recenzja "Disney maluch. Połącz Kropki"

AMEET
„Disney maluch. Połącz kropki”
Ocena recenzenta
5.0/5
Ocena użytkowników
brak (0 głosów)
Nie ma osoby na świecie, która nie lubi łączyć kropek i podziwiać tego, jaki obrazek powstał. Zazwyczaj była to ulubiona rozrywka każdego dziecka. Kolorowanki, wycinanki i wszelkie inne papierowe zabawy nie mogły równać się z kropkowym szaleństwem. „Disney maluch. Połącz Kropki” jest jeszcze lepsze niż klasyczne kropki!

++

W „Disney maluch. Połącz Kropki” zobaczymy oczywiście bohaterów z tytułowej wytwórni filmowej. Kogo spotkamy podróżując mazakiem po poszczególnych stronach? Na własne oczy zobaczymy postaci z: „Odlot”, „Kraina lodu”, „Bambi”, „Toy Story”, „Dumbo”, „Mała syrenka” i wiele innych. Na pewno tak duże nagromadzenie przeróżnych bohaterów lubianych przez wszystkich filmów i kreskówek będzie dodatkową motywacją dla najmłodszych, aby zająć się kreatywnym zadaniem łączenia kropek.

Co takiego nowego pojawia się w „Disney maluch. Połącz Kropki”? Przede wszystkim egzemplarze charakteryzują się ciekawym poziomem pod względem wykończenia i zaprojektowania. Zastosowano specjalny papier, po którym można pisać mazakiem. Na tym nie koniec. Specyfika stron polega na tym, że połączone kropki można zmazywać i cieszyć się z rozrywki na nowo. Do tworzenia rysunków konieczne jest użycie mazaków, ponieważ ołówkiem nie wskóra się za wiele – będzie to raczej męczarnia aniżeli przyjemność. Kropki mają różne kolory przez co sugerowany jest dzieciom kolor jakim należy zrobić obrys danej postaci. Kolejną zaletą jest sama szata graficzna. Zazwyczaj w podobnych egzemplarzach strony były białe. Tutaj zdecydowano się na więcej. Tło jest zapełnione przez, co dzieciom pracuje się przyjemniej nad rysunkami. Kropki są również ponumerowane dzięki czemu „Disney maluch. Połącz Kropki” zyskuje na wartości edukacyjnej, ponieważ jest to pierwszy wstęp do pisania pierwszych literek.

„Disney maluch. Połącz Kropki” to jedna z lepszych propozycji dla najmłodszych ostatnich lat. Znajdziemy tutaj wszystko, co jest potrzebne, aby zachęcić dzieci do chwycenia za „coś papierowego” skutkiem porzucenia komputera lub tableta. Książeczka gwarantuje dużą ilość zabawy, co jest zapewnione przez ścieralne strony. Bardzo dobrze, że twórcy pomyśleli o zastosowaniu numerowania kropek. Może to być skuteczna zachęta do rozpoczęcia nauki pisania!

Tytuł: Disney maluch. Połącz Kropki
Wydawnictwo: Wydawnictwo AMEET
ISBN: 978-83-253-2927-3
EAN: 9788325329273
Symbol: DTD1
Strony: 24
Okładka: Miękka
Format: 240x300mm
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 sty 2019, 20:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka