• Tatooine przyciąga uwagę

  „Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3): Tajemnicze Wydarzenia na Tatooine” Timothy Truman, Tom Raney, Rod Pereira, Rick Leonardi i Al Rio

  W trzecim numerze kwartalnika „Star Wars – Komiks. Ekstra”, jak można wywnioskować z okładki, czytelnik odetchnie od komiksowej adaptacji serialu animowanego „Wojny klonów”. Pewnie jedni przyjmą to z ulgą, drudzy jękną rozczarowani, ale my skupmy się na omówieniu tego konkretnego tomu.

 • Legendarne zakończenie

  „Fantasy Komiks 3/2011” Antologia

  Młoda dziewczyn dzierżąca wycelowaną w widza broń i kontrastowe w stosunku do niej postacie tła – duchy. Tak prezentuje się okładka jedenastego tomu antologii „Fantasy komiks”. Postacie zaś pochodzą z premierowej serii „Szafranowa noc”.

 • Ach ci nieustraszeni rycerze Jedi...

  „Star Wars - Komiks. Wydanie Specjalne 2/2011. Rada Jedi: Działania Wojenne” Randy Stradley, Davide Fabbri

  W filmowych epizodach „nowej trylogii” „Gwiezdnych Wojen” obserwujemy misternie utkaną intrygę Palpatine’a. Jak wiemy wykorzystał on żołnierzy klony, by w odpowiednim momencie odwrócili się od swoich generałów: Rycerzy Jedi, i wykonali rozkaz całkowitej ich eksterminacji. Okazuje się jednak, że nie była to pierwsza próba zlikwidowania Zakonu Jedi podjęta przez Mrocznego Lorda Sith.

 • Rzecz o wygranym powstaniu

  „Chwała zwycięzcom” Piotr Wierzba i Maciej Kim

  Chociaż polskiemu patriotyzmowi próbuje się przypiąć łatkę cierpiętniczego i kładącego szczególnie duży nacisk na martyrologię narodu, to jednak nasza historia obfituje w spektakularne tryumfy i sukcesy, które z pewnością mogą być dla Polaków powodami do dumy. Jednym z takich wydarzeń było niewątpliwie Powstanie Wielkopolskie. Tuż po zakończeniu pierwszej wojny światowej, Wielkopolanie, długo mobilizujący się do walki o niepodległość, bezwzględnie wykorzystali słabość wycieńczonych wojną Niemiec i zdobyli wolność. Tym bardziej cieszy fakt, iż wiedzę o tego typu sukcesach coraz częściej promuje się wśród polskiej młodzieży. Jedną z prób popularyzowania tematu Powstania Wielkopolskiego jest wydany przed rokiem komiks "Chwała zwycięzcom" autorstwa Piotra Wierzby i Macieja Klima.

  • 0 Komentarzy • 784 Wyświetlenia
  • Damian "naimad" Bartosik – 22 lip 2011, 19:44
 • Kilka chwil z życia żołnierzy

  „Star Wars: Dziedzictwo. Burze” John Ostranger, Jan Duursema

  Czasami trudno jest odróżnić miłość od egoizmu. A przecież to dwie zupełnie różne rzeczy. Usprawiedliwiamy wtedy uczuciami własną zachłanność i krótkowzroczność. Tak samo robi Cade Skywalker, bohater serii "Dziedzictwo". Nie chce dać ukochanej osobie odejść.

 • Stracona niewinność

  „Star Wars - Komiks 6/2011” Antologia

  Ostatnio zrobiło się tak jakoś nudno i monotonnie. Non stop te Wojny Klonów oraz dominacja Duursemy i Ostrandera. Wszystko fajnie, ale ile można? Wydawca chyba też to poczuł, bo w najnowszym Star Wars Komiks pojawia się Vader i Leia Organa. Z okresu Starej Republiki przenosimy się w mroczne czasy Imperium.

  • 0 Komentarzy • 687 Wyświetleń
  • Emil 'Galathar' Marcinkowski – 18 lip 2011, 19:39
 • Najlepszy czy też nie?

  „Star Wars - Komiks 5/2011” Antologia

  Od ponad dwóch lat zastanawiałem się nad słowami wydawcy, którymi opatrzył on okładkę miesięcznika „Star Wars – Komiks.”: „Najlepsze komiksy ze świata Star Wars”. Wiadomo reklama, dźwignią handlu. Często takie słowa mijają się z prawdą. Ale bywają też wyjątki...

 • Walka w imię słusznej sprawy

  „Monte Cassino 2. Maj 1944” Zbigniew Tomecki, Gabriela Becla

  Nieczęsto zdarza się, by wartościowa treść szła w przypadku komiksu historycznego w parze ze świetną oprawą wizualną. Normą stały się komiksy przedstawiające ciekawe, mało znane lub celowo niegdyś przemilczane epizody z dziejów państwa polskiego, przy jednoczesnym zepchnięciu formy przekazu na dalszy plan. Na szczęście jednak ostatnie lata pokazują, że polscy wydawcy komiksów historycznych dostrzegają niekorzystne efekty takiego działania. Jednym z najlepszych tego dowodów jest "Monte Cassino" Zbigniewa Tomeckiego i Gabrieli Becli.

  • 0 Komentarzy • 1304 Wyświetlenia
  • Damian "Naimad" Bartosik – 19 maja 2011, 15:32
 • Za mało komiksu w komiksie?

  „Komiksowe Hity 2/2011: Wiedźmin. Racja Stanu” Michał Gałek, Łukasz Poller, Arkadiusz Klimek

  Wiedźmin Geralt, wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego zdołał opuścić książkowy świat i na stałe zagościć w innych mediach. Mogliśmy go zobaczyć w filmowej i serialowej adaptacji, jak również w grach komputerowych, karcianych i RPG. Na początku lat dziewięćdziesiątych pojawił się także na łamach komiksów, gdzie teraz powrócił.
  Drugi tegoroczny numer „Komiksowych Hitów”, przy okazji premiery kontynuacji gry komputerowej „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”, przedstawia nam nieznany epizod z życia Geralta. A konkretnie to pierwszą część tej historii. Tytuł ten był bardzo konsekwentnie reklamowany w Internecie, dlatego też z nieukrytym zapałem postanowiłem mu się przyjrzeć.

 • Kulminacji czas nadszedł

  „Fantasy Komiks 2/2011” Antologia

  „Fantasy komiks” na dobre zagościł na naszym rynku. Nieco ponad rok temu pierwszy tom tej antologii pojawił się w kioskach, a już w kwietniu tego roku do salonów prasowych trafił dziesiąty tom. Przez ten czas wydawcy zdążyli zaprezentować nam kilka naprawdę ciekawych tytułów. Tak jest i teraz.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 paź 2018, 13:25 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka