Sześć rewolwerowców vol. 2 - recenzja komiksu "Szósty rewolwer 2. Rozdroża"

Cullen Bunn
„Szósty rewolwer 2. Rozdroża”
Ocena recenzenta
4.0/5
Ocena użytkowników
4 (1 głos)
„Szósty rewolwer” udowadnia, że western się odradza - czerpiąc przy okazji z innych konwencji, jak horror, opowieść eteryczna czy fantasy – coraz śmielej wkraczając na ścieżki rzadziej eksploatowanych przezeń mediów (choć wyjątki, jak „Lucky Luke” bądź „Binio Bill” nie ucieka uwadze). Dzieło Cullena Bunna i Briana Hurtta z pewnością zasługuje na poświęcenie chwili, aczkolwiek nie należy spodziewać się w nim górnolotnych treści, to raczej rozrywka w przyzwoitym wydaniu.

Po wydarzeniach z poprzedniego tomu, bohaterowie zmuszeni są ukrywać zarówno samych siebie, jak i ciało pokonanego Generała Huma. Niemniej, ich największym zadaniem wciąż pozostaje przede wszystkim obrona zdobytych pięciu rewolwerów, posiadających niezwykłe właściwości, a których pożądają już nie wyłącznie podejrzani ludzie, ale też istoty o wiele potężniejsze.

Akcja tego tomu rozgrywa się w Nowym Orleanie oraz na przeklętym rozdrożu wśród bagien, co jak można się domyśleć, dostarcza spotkania z czcicielami oraz z bóstwami wudu, jak Kalfu. Drake Sinclair ukrył w bezpiecznym miejscu swoje cztery rewolwery, jednakże chcąc zerwać łączącą go więź z nimi poszukuje najróżniejszych sposobów. Szukając odpowiedzi na rozdrożu, nieświadomie naraża się potężnej loa Marinette Suchorękiej, która za wszelką cenę chce zdobyć Sześć (rewolwerów). W tym czasie Becky Montcrief (posiadaczka Szóstego Rewolweru), zaczyna spotykać się z czarującym rewolwerowcem, Kirby’m Hale’m, który od samego początku wydaje się postacią zbyt nieskazitelną a jego zamiary wydają się być aż nazbyt bezinteresowne. Oczywiście staje się to w pewnym momencie kłamstwem, gdyż chciał on po prostu wydobyć od Becky informację o położeniu Rewolwerów, aby następnie je ukraść i sprzedać. Oprócz tego Gord, były więzień z Paszczy (uwolniony w poprzednim tomie, przyłączył się do bohaterów), szuka informacji o prawdziwym przeznaczeniu Szóstki. Trafia na ślad w księdze, jednej z sześciu, napisanej przez Albrechta Kriega, szaleńca żyjącego przed dwustu laty w Niemczech. Twierdził on, że koniec świata sprowadzi sześć broni, a Gord podejrzewa, że mógł on również umieścić w którymś tomie instrukcję, jak je zniszczyć.

W tej odsłonie nie brakuje akcji, od walki z krokodylami, napadu wściekłych sów i pantery (sterowanych magią wudu), strzelaniny, a na ataku zombie i wilkołaków, służących Marinette skończywszy. Fabuła jak w pierwszym tomie stanowi swoisty zamknięty rozdział, jednakże zdobywa się coraz więcej poszlak odnośnie do Szóski, a na końcu bohaterowie zyskują nowych sprzymierzeńców i ruszają w dalszą drogę. Są zmuszeni podejmować decyzje, często trudne i niezgodne ze swoimi wcześniejszymi zasadami.

Kreska jest bardzo przyjemna dla oka, komiksowa, można by powiedzieć, że wręcz kreskówkowa. Mimo to poszczególne kadry nie są na siłę upraszczane, wręcz przeciwnie, są narysowane ze szczegółami oddającymi klimat miejsca, w którym aktualnie znajdują się bohaterowie. Kolory są żywe, lecz nieprzejaskrawione, jak ma być mroczno to tak jest. Całość ogląda się bardzo dobrze, tak samo jak czyta, gdyż historia prowadzona jest płynnie i ciekawie. Nie ma zbędnych dłużyzn, każde działanie i bohater ma swoje zadanie, jest tajemnica, magia, duchy i bóstwa, a nad wszystkim krąży widmo nadciągającego zagrożenia. Całość jest świeżą, ciekawą oraz intrygującą mieszanką horroru i westernu, czytając nasuwa się na myśl skrzyżowanie „Constantina” z „Jonah Hex’em” i „Van Helsingiem”.

„Szósty rewolwer” stanowi więc godną i interesująco poprowadzoną kontynuację, oferującą komiksowym wyjadaczom coś zgoła innego, western fantasy z akcentami grozy, magią i bóstwami wudu, tlącą się gdzieś na horyzoncie apokalipsą i niejednorodnymi bohaterami. Czego od dobrego rozrywkowego czytadła chcieć więcej?
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 sty 2018, 22:17 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka