• Pięć przyzwoitych opowieści

  „Star Wars - Komiks 3/2011” Antologia

  Chewie wraca – ta informacja z pewnością ucieszy wielu fanów gwiezdnowojennych komiksów. W marcowym numerze Star Wars Komiks można jednak przeczytać nie tylko o nim. Znalazło się tu aż pięć opowieści, z których trzy opowiadają o futrzastym towarzyszu Hana Solo. Oprócz tego dostajemy również młodego Skywalkera i Aurrę Sing z początków kariery.

 • Psze pani bo to on zaczął

  „Titeuf. Moi najlepsi komple” Zep

  Małe dzieci często zadają setki pytań typu: „Po co? Dlaczego? Czemu?”. Mali chłopcy są w swej dociekliwości znacznie gorsi. „Czy skoro tata łysieje, mogę mu klejem przykleić włosy?” albo „Co to jest ta prostata co dziadkowi wypadła?” – Takie między innymi wątpliwości dręczą dziesięcioletniego Titeufa.

 • Tło też może być ciekawe

  „Star Wars - Komiks 2/2011” Antologia

  W lutowym Star Wars Komiks znajdziemy – jak zaznacza we wstępie Jacek Drewnowski – przygody postaci z drugiego i trzeciego planu filmowych trylogii. Nie oznacza to jednak, że czytelnik dostaje mało emocjonujące historie – wręcz przeciwnie. Choć w numerze są tylko dwie opowieści, dostarczą one sporo wrażeń.

  • 0 Komentarzy • 496 Wyświetleń
  • Emil "Galathar" Marcinkowski – 24 lut 2011, 19:56
 • Białe nie jest takie białe

  „Fantasy komiks 1/2011” Antologia

  Walka dobra ze złem. Odwieczny temat. Zło jest mroczne, demoniczne i bezwzględne. A dobro prawe, heroiczne i honorowe. Wydawało by się to takie proste i jasne. Ale w życiu tak nie jest. Nie wszystko to, co wydaje się białe, jest takie naprawdę, a i idealnej czerni nie ma. Możemy się o tym przekonać czytając historie przedstawione w pierwszym numerze antologii „Fantasy komiks” w 2011 roku.

 • Stulecia z duchem

  „Star Wars: Wektor. Tom 2” Rob Williams,John Ostrander, Dustin Weaver, Jan Duursema,

  Jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji na rynku komiksowym na samym początku 2011 roku był z pewnością drugi tom „Wektora”. Jest on zakończeniem crossoveru czyli historii spinającej klamrą kompozycyjną różne serie, do tej pory niezależne od siebie. W I tomie czytelnikom przyszło poznać realia „Rycerzy Starej Republiki” i „Mrocznych Czasów”. W części drugiej zobaczymy za to bohaterów serii „Rebelia” i „Dziedzictwo”.

 • Vader na nowy rok

  „Star Wars - Komiks 1/2011” Antologia

  Mówi się, że jaki pierwszy dzień nowego roku, taki będzie cały rok. Jeśli dobrze w niego wejdziemy, to dobra passa będzie nam sprzyjać cały czas. Zastanówmy się czy tę zasadę można odnieść również do wydawnictw komiksowych. Czy pierwszy tegoroczny numer „Star Wars – Komiks” zapowiada kolejne, pomyślne jedenaście miesięcy dla tego pisma? Czy wręcz odwrotnie?

 • Co czyni człowieka?

  „Obcy: Dusza Robota” John Arcudi, Zach Howard

  Komiksowe hity z Obcymi miały się ukazać już w grudniu. Są w styczniu. Opóźnienie nie jest jednak istotne. Mamy przecież w rękach kolejny komiks z Xenomorphami! Mamy też zagwozdkę. Dusza robota nie jest taką opowieścią, jakiej mogliśmy się spodziewać. Nie znaczy to, że komiks jest nieudany, choć kilka rzeczy może się w nim nie podobać. Problem, o ile można tak to nazwać, polega na czym innym.

  • 2 Komentarze • 507 Wyświetleń
  • Emil "Galathar" Marcinkowski – 20 sty 2011, 19:44
 • Zróbmy sobie boga

  „Supergod” Warren Ellis i Garrie Gastonny

  Trudno jest powiedzieć o superbohaterach coś nowego. Równie trudne wydaje się stworzenie historii w konwencji superbohaterskiej, która nie wpisuje się w proste schematy i nie ulega klasycznym stereotypom gatunku. Jest to jednak możliwe i Warren Ellis dowiódł tego nie raz, chociażby w Black Summer i No Hero. Obie miniserie są wariacjami na temat ludzi obdarzonych nadzwyczajnymi zdolnościami. Razem z Supergod tworzą luźną, nie powiązaną ze sobą fabularnie trylogię tematyczną. Supergod dość mocno się od nich jednak odróżnia.

  • 1 Komentarz • 533 Wyświetlenia
  • Emil "Galathar" Marcinkowski – 18 sty 2011, 21:11
 • Potencjał w różnorodności

  „Star Wars - Komiks 12/2010” Antologia

  Grudniowy numer Star Wars Komiks przynosi trzy opowieści. Mamy tu finał Pierwszej Bitwy o Kamino („Końca nie widać”) czyli kontynuację wydarzeń z wydania listopadowego. Pojawia się także Boba Fett („Z odzysku”) i to właśnie ta postać zdobi okładkę. Na dodatek mamy krótki epizod („Wolna pamięć”), w którym występują R2-D2 i C-3PO. Wszystkie historie pochodzą z różnych serii i przedstawiają różne podejście do uniwersum Star Wars. Trudno więc znaleźć jakiś wspólny mianownik. Pokazują jednak jak pojemny jest wszechświat Lucasa.

 • Niewolnicy przeznaczenia

  „Star Wars Komiks. Extra 1/2010.The Clone Wars – Niewolnicy Republiki” Henry Gilroy, Scott Hepburn, Ramón Pérez, Lucas Marangon

  Mamy grudzień, koniec roku, zbliżające się święta. Nie wypadało by Egmont nie przygotował niczego specjalnego dla miłośników Star Wars. Do naszych rąk trafił więc najpierw pierwszy tom Wektora, kolejny zeszyt Wydania Specjalnego, a potem regularnie wydawany magazyn SW Komiks. Na tym się jednak nie skończyło i w efekcie czytelnik dostaje coś ekstra, a konkretniej nowy kwartalnik Star Wars Komiks Extra. O tym, jak bardzo fani Gwiezdnych Wojen są rozpieszczani najlepiej świadczy to, że jeśli chodzi o ilość publikacji wydanych w jednym okresie czasu, grudzień 2010 jest miesiącem rekordowym.

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 paź 2017, 17:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka