• „LEGO® Star Wars – Komiks. Zadania. Minifigurka” – recenzja serii

  „LEGO® Star Wars™ - Komiks. Zadania. Minigigurka ─ seria” Opracowanie zbiorowe

  Wydawnictwo AMEET Polska w swej ofercie posiada ogrom doskonałych pozycji dla dzieci pochodzących z kategorii interaktywnych kilkunastostronicowych książeczek. Wszystkie kolorowe i wyładowane zajmującą zawartością zaangażują twórczo młodego miłośnika gwiezdnych opowieści. Seria „Komiks. Zadania. Minifigurka” po prostu nie mogła ominąć marek LEGO® oraz „Star Wars”, której Moc zabawy i wykonanie zapewni długie godziny zabawy.

 • Mrok i krew - recenzja komiksu "Syn tom 1 - Woda i ogień"

  „Syn tom 1. Woda i ogień” Benedykt Szneider

  Nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu na polskim rynku komiksowym zadebiutowało nowe dzieło autorstwa Benedykta Szneidera. Część czytelników, może kojarzyć autora z jego wcześniejszych dokonań, takich jak mroczny komiks "Diefenbach". Artysta jest także odpowiedzialny za grafiki koncepcyjne i styl wizualny do popularnej polskiej gry "Ruiner". Wymienione teksty kultury zapowiadały lekturę charakternej pozycji, wyrazistej wizualnie. "Syn" nie rozczarował.

 • Wielka draka w Wieloświatach ─ „Nieskończony Kryzys” – recenzja komiksu

  „Nieskończony kryzys” Geoff Johns, George Pérez, Ivan Reis, Phil Jimenez, Jerry Ordway

  We wszystkich komiksowych erach odnajdziemy dzieła monumentalne przyrównywane do milowego kroku zmieniającego postrzeganie całej branży. Z drugiej strony resety poszczególnych uniwersów czy pisanie historii postaci na nowo nie jest absolutnie niczym nowy. Jednakże reinterpretacja aktualnego stanu sytuacji pozostaje dla sztuki kadrów i dymków wielkim wydarzeniem. Od tytanicznej próby ujednolicenia alternatywnych wersji bohaterów z czasów „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach” upłynęło dwadzieścia lat, duchowy następca w postaci „Nieskończonego kryzysu” usiłuje ponownie uporządkować uniwersum Wieloświatów DC. Czy mamy tutaj do czynienia z odgrzewaniem kotleta czy powiewem świeżości na wskroś wybitnym w szerszej perspektywie czasu? Jednoznaczny werdykt wydaje się równie nierealny jak wybranie najlepszego z najlepszych pośród wszystkich superherosów…

 • Dobra tęsknota za domem - „Malutki Lisek i Wielki Dzik - Tamtędy, tom 4” - recenzja komiksu

  „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy. Tom 4” Berenika Kołomycka

  Przyjaźń od zawsze była wyjątkową cnotą. Odnajdujemy ją częstokroć w najmniej spodziewanym momencie życia, przeważnie wchodząc w ogromny zakręt lub zwyczajnie niczym roślinę pielęgnujemy od dzieciństwa. Małe arcydzieło Bereniki Kołomyckiej ociera się o absolutną wyjątkowość kompozycji. W genialności zamierzonej prostoty autorka wykłada najbardziej życiową prawdę ─ świat bez przyjaźni (miłości) zawsze będzie dziurawy i niekompletny niczym puzzle bez ważniejszych kawałków. Obok przygód Liska i Dzika po prostu nie można przejść obojętnie!

 • „LEGO® DC Comisc Super Heros™. Szybszy niż błyskawica!” - recenzja

  „LEGO® DC Comisc Super Heros™. Szybszy niż błyskawica!” Opracowanie zbiorowe

  Flash wraz z licznymi superbohaterami wciąż pozostaje na topie. Dzięki swojej supermocy biegania z prędkością błyskawicy wdarł się zarówno do telewizyjnego serialu od stacji „The CW”, zaliczył udział w kinowych zmaganiach obok Batmana i Supermana oraz jakżeby inaczej doczekał się wydania legutkowego. LEGO® i superherosi od DC Comisc™ - połączenie idealne niczym lody czekoladowe posypane czekoladą! Któż zatem dogoni Najszybszego Człowieka na Ziemi?

 • „Star Wars™. Atak na zamek. Koloruj, czytaj, naklejaj” - recenzja

  „Star Wars. Atak na zamek. Koloruj, czytaj, naklejaj” Opracowanie zbiorowe

  Akcja ten sympatycznej książeczki z serii „Koloruj, czytaj, naklejaj” skierowana do najmłodszego grona koncentruje się na wyciętym fragmencie Epizodu VII „Przebudzenie Mocy”. Han poznawszy już Rey, Finna oraz BB-8 udają się na planetę Takodan do Zamku Maz Kanaty. Akcja w momencie ataku Najwyższego Porządku nabiera niesamowitego tempa: miecz Luke’a, pojawienie się Kylo Rena i przelot bojowy myśliwców Ruchu Oporu. Czysta akcja pełna kolorów!

 • Słońce wschodzi po burzy - „Władza. Mistrz sanktuarium. Tom 2” - recenzja komiksu

  „Władza. Mistrz sanktuarium. Tom 2” Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun

  Po pełnym napięcia i urwanym finale „Pory demonów” powracamy do wędrówki tria najemników, których złożona obietnica obliguje do wykonania powierzonego zadania. Obfite ulewy oraz pośpiech doprowadził naszych zwierzęcych bohaterów pod mury tytułowego Sanktuarium. Dotarcie do Shrine przyniesie ocalenie czy zgubę? Pora poznać dalsze perypetie Izaaka, Oktawii i Pantakriusza w drugim tomie „Władzy”.

 • Igranie z duchami przeszłości, „Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia krucjata” - recenzja komiksu

  „Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia krucjata” Frank Miller, Brian Azzarello, John Romita

  Prequel do istnego arcydzieła nietoperzowych komiksów. Ukłon w stronę fanów oraz uhonorowanie trzydziestej rocznicy powstania „Powrotu Mrocznego Rycerza”. Frank Miller wraz z Brianem Azzarello oraz planszami Johna Romita Jr. wracają do brudnego, opuszczonego przez nadzieję Gotham. I robią to nad wyraz krótko, ale dosadnie. Brutalna i szczera „Ostatnia krucjata” będąca opowieścią o złamanej młodzieńczości i twardym, krótkim dojrzewaniu przyniesie tragiczny przełom w podwójnym życiu Bruce’a/Batmana.

 • Symfonia miejska vol.2 - recenzja komiksu "Berlin: Miasto Dymu"

  „Berlin - Miasto Dymu” Jason Lutes

  Jason Lutes powraca z kontynuacją historycznej, komiksowej epopei skupionej na losach mieszkańców przedwojennego Berlina. Tom kontynuuje wątki z pierwszej części, jednak prezentuje tytułowe miasto z zupełnie innej strony. O ile w "Mieście Kamieni" poznaliśmy kulisy niewdzięcznego życia przedstawicieli klasy robotniczej, to "Miasto Dymu" odsłania przed odbiorcą hedonistyczny światek elit i miejskiej arystokracji. Wielowątkowa opowieść przeplata historie zwyczajnych ludzi, oddając nastroje społeczne panujące w jednej z ważniejszych Europejskich metropolii, stojącej u progu wielkich przemian historycznych.

  • 0 Komentarzy • 343 Wyświetlenia
  • Michał Wasilewski – 3 paź 2018, 23:26
 • Outsider - Recenzja komiksu "Plemię Sów"

  „"Plemię Sów"” Łukasz Wnuczek

  "Plemię Sów" to debiutancki album komiksowy autorstwa Łukasza Wnuczka, łączący ze sobą elementy mitologii nordyckiej i indiańskiej, snujący opowieść dziejącą się w Ameryce na wiele wieków przed wyprawą Krzysztofa Kolumba. W zamyśle dzieło ma otwierać dłuższy cykl. Jak wypada jego pierwsza odsłona?

  • 0 Komentarzy • 369 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 30 wrz 2018, 18:34
 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lut 2019, 12:46 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka