• Duch w maszynie – recenzja komiksu „Trzy duchy Tesli: Sztokawska tajemnica”

  „"Trzy duchy Tesli 1: Sztokawska tajemnica"” Guilhem, Marazano

  Życie wynalazcy Nikoli Tesli owiane jest wieloma mitami. Dokonania autora przełomowych wynalazków z zakresu elektroniki i nie tylko, były przez ówczesnych, zarówno nierozumiane jak i pożądane. Genialny umysł Tesli, niejasne okoliczności jego śmierci, relacja z rządem amerykańskim oraz otaczająca go aura tajemnicy, znalazły swoje odbicie w popkulturze. Na przestrzeni lat, serbski uczony pojawiał się w licznych komiksach, książkach, filmach jak i grach komputerowych. Na polski rynek trafiła właśnie pierwsza część, francuskiej powieści graficznej, nawiązującej w mocno fantazyjny sposób do losów uczonego.

  • 0 Komentarzy • 249 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 20 lip 2018, 21:47
 • Odnajdując siebie - recenzja "Dinosaurs. Labirynty"

  „Dinosaurs. Labirynty” AMEET

  Dzieci bardzo lubią obracać się wśród pewnych motywów, które od lat – o dziwo – nie ulegają zmianie. Obok gigantycznych robotów, pałaców, księżniczek, wyścigów samochodowych oraz innych znajdują się również dinozaury. Wydawnictwo AMEET w bardzo ciekawy sposób – zwłaszcza dla najmłodszych – przedstawia te stworzenia, które wyginęły wiele lat temu.

 • Kolorowa nauka liczenia - recenzja "Super Wings. Liczby i kolory"

  „Super Wings: Liczby i kolory” Urszula Kozłowska

  Przypomnijmy sobie w jaki sposób za dzieciaka klasyfikowaliśmy książki, jako fajna lub beznadziejna. Wystarczyło kilka sekund. Musiało być przede wszystkim kolorowo. Rysunki również były bardzo ważne i miały znaczny wpływ na finalną ocenę. Treść? To rzecz drugorzędna, na którą zwracało się uwagę dopiero wtedy, kiedy książka faktycznie nas zainteresowała całą swoją pozornie nieważną otoczką.

 • Sokół Millennium na szlaku, czyli „Star Wars Komiks 3/2018 - Han Solo: Wyścig w służbie Rebelii” - recenzja

  „Star Wars Komiks nr 3/2018 - Han Solo: Wyścig w służbie Rebelii” Charles Soule, Marjorie Liu, Mark Brook, Angel Unzueta

  Powrót Marvela do komiksów z Odległej Galaktyki stanowi dość wyboistą ścieżkę, najeżoną asteroidami pomyłek i wygórowanymi oczekiwaniami fanów. Pośród flagowych serii wydawanych przez Disneya trafiają się zeszyty przekrojowo mizerne i nadspodziewanie. Czerwcowa propozycja od Egmont Polska „Han Solo. Wyścig w służbie Rebelii” zaskakuje pozytywnie, przypominając klasyczne przygody krnąbrnego szmuglera z lat dziewięćdziesiątych. Nie oczekujcie nadmiernie wydumanych kosmicznych problemów, tutaj liczy się prędkość!

 • Bestie pośród nas, „Wampiry” - recenzja komiksu

  „Wampiry” Filipe Melo, Juan Cavia

  Każdy naród ma opowieści, którymi straszy się w nocy małe dzieci. Opowieści niechlubne i przerażające społecznie oraz psychologicznie, warte jedynie schowania do szuflady zapomnienia. Bardzo głębokiej szuflady. Amerykanie tonęli w duchocie Wietnamu, ZSRR pochłonęły piaski Afganistanu. Malutka militarnie Portugalia, dawną potęgę czasu odkryć geograficznych udusiły afrykańskie kolonie. I ichnie demony, emocjonalnie wypaczone ludzkie bestie znające jedynie pieśń krwi i odgłos turkotu karabinów maszynowych. Oto „wampiry”, czyli abstrakcyjne demony w artystycznym obrazie ludzkiego okrucieństwa.

 • Otwórz się na naukę - recenzja "Super Wings. Maluch Odkrywa. Co kryją okienka?"

  „Super Wings. Maluch odkrywa: Co kryją okienka?” AMEET

  Obecnie telewizje prześcigają się w propozycjach dla dzieci, prezentując coraz bardziej wymyślne bajki. Super Wings to właśnie jedna z takich współczesnych propozycji. Wydawnictwo AMEET przygotowało serię książeczek dla najmłodszych czytelników poświęconych właśnie tej bajce. „Maluch odkrywa. Co kryją okienka?” to jedna z nich.

 • Smaczna bitwa z fast fooda, czyli Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad - recenzja komiksu

  „Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad” Joshua Williamson, Tim Seeley, Rob Williams , Jason Fabok, Tony S. Daniel, Howard Porter

  „Odrodzenie” na dobre zadomowiło się w świadomości polskich komiksiarzy. Dysponując szerokim wachlarzem pozycji poświęconych poszczególnym herosom oraz złoczyńcom DC zdecydowało się na wyczekiwany krok. Sporych gabarytów crossover upakował w dość przyjemnym albumie skład znanych „frontmanów” i nieco zapomnianych, zakurzonych, a zasługujących na pamięć postaci. I wrócił Lobo! Zapnijcie pasy, eventowa rakieta startuje!

 • Symfonia miejska – recenzja komiksu „Berlin - Miasto Kamieni” Jasona Lutesa

  „"Berlin - Miasto Kamieni"” Jason Lutes

  Komiks zazwyczaj traktowany jest przez stereotypowych konsumentów kultury jako medium kategorii B, utożsamiane z rozrywką dla dzieci i mas. Często sami miłośnicy historii obrazkowych hołdują takiemu podejściu, ograniczając się do czytania dzieł przygodowych o tematyce super-bohaterskiej albo fantastycznej. Nie ma oczywiście nic złego w takiej literaturze, jednak znajdziemy wiele dzieł komiksowych aspirujących do miana sztuki i wymykającym się takiej wąskiej klasyfikacji gatunku. Jednym z nich jest historyczna epopeja Jasona Lutesa, zatytułowana „Berlin - Miasto kamieni”.

  • 0 Komentarzy • 282 Wyświetlenia
  • Michał Wasilewski – 22 cze 2018, 20:07
 • Walka z samą sobą – recenzja komiksu pt. „Lżejsza od swojego cienia”

  „Lżejsza od swojego cienia” Katie Green

  Czasem ciężko jest powiedzieć swoim bliskim, o problemach, które nas dręczą. Tym bardziej niełatwo jest to zrobić wśród obcych osób, jednak Katie Green postanowiła uzewnętrznić swe troski związane z anoreksją.

 • Żyj dziś, wspominaj jutro – recenzja komiksu pt. „Futura Nostalgia”

  „Futura nostalgia – Część 1.” Tony Sandoval

  Ilustracja na twardej okładce sporego formatu wraz z cytatem zamieszczonym w blurbie na odwrocie zwiastują, że Tony Sandoval przygotował niezwykłą podróż po emocjach dorastającej dziewczyny, którą naszkicowano w przepięknym stylu.

  • 0 Komentarzy • 363 Wyświetlenia
  • Artur "Arto" Sobala – 14 cze 2018, 07:58
 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 paź 2018, 12:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka