• Gdzie jest potwór? – recenzja komiksu pt. „Kraken”

  „Kraken” Emiliano Pagani

  Chyba każdy będąc dzieckiem bał się nierealnych stworzeń. Nawet po wielu latach, będąc dorosłym, niejeden musi się mierzyć ze swoimi demonami czy potworami. Jest to nierówna walka, wymagająca sporych zasobów sił i wytrwałości. Czternastolatkowi będzie trudniej, zwłaszcza, gdy jest przekonany o istnieniu pewnego monstrum.

 • Wielki zgrywus – recenzja komiksu „Garfield. Tłusty koci trójpak”

  „Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 1” Jim Davis

  Dla osób żyjących w latach ’90 Garfield zdecydowanie będzie rozpoznawalną postacią. Jego wizerunek był w telewizji, na ubraniach, a nawet znajdowało się go w chipsach. Otyły kot z szelmowskim uśmieszkiem doskonale wiedział jak manipulować otoczeniem, aby wszystko kręciło się tak, jak on chciał. Czy powrót do niego po latach będzie jak odgrzana lazania?

 • Komiks o fantastycznym kocim świecie, czyli „Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta”

  „Niesłychane losy Ivana Kotowicza Tom 3: Trumna chłysta” Ambrzykowski M., Kusina K.

  „Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta” to już trzecia odsłona przygód Ivana Kotowicza. Według autorów komiks powstał, aby zapewnić lukę na rodzimym rynku. Wciągająca fabuła i dobre rysunki powinny przypaść do gustu mniej doświadczonym odbiorcom, a także bardziej wymagającym czytelnikom.

 • „LEGO® Star Wars – Komiks. Zadania. Minifigurka” – recenzja serii

  „LEGO® Star Wars™ - Komiks. Zadania. Minigigurka ─ seria” Opracowanie zbiorowe

  Wydawnictwo AMEET Polska w swej ofercie posiada ogrom doskonałych pozycji dla dzieci pochodzących z kategorii interaktywnych kilkunastostronicowych książeczek. Wszystkie kolorowe i wyładowane zajmującą zawartością zaangażują twórczo młodego miłośnika gwiezdnych opowieści. Seria „Komiks. Zadania. Minifigurka” po prostu nie mogła ominąć marek LEGO® oraz „Star Wars”, której Moc zabawy i wykonanie zapewni długie godziny zabawy.

 • Mrok i krew - recenzja komiksu "Syn tom 1 - Woda i ogień"

  „Syn tom 1. Woda i ogień” Benedykt Szneider

  Nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu na polskim rynku komiksowym zadebiutowało nowe dzieło autorstwa Benedykta Szneidera. Część czytelników, może kojarzyć autora z jego wcześniejszych dokonań, takich jak mroczny komiks "Diefenbach". Artysta jest także odpowiedzialny za grafiki koncepcyjne i styl wizualny do popularnej polskiej gry "Ruiner". Wymienione teksty kultury zapowiadały lekturę charakternej pozycji, wyrazistej wizualnie. "Syn" nie rozczarował.

 • Wielka draka w Wieloświatach ─ „Nieskończony Kryzys” – recenzja komiksu

  „Nieskończony kryzys” Geoff Johns, George Pérez, Ivan Reis, Phil Jimenez, Jerry Ordway

  We wszystkich komiksowych erach odnajdziemy dzieła monumentalne przyrównywane do milowego kroku zmieniającego postrzeganie całej branży. Z drugiej strony resety poszczególnych uniwersów czy pisanie historii postaci na nowo nie jest absolutnie niczym nowy. Jednakże reinterpretacja aktualnego stanu sytuacji pozostaje dla sztuki kadrów i dymków wielkim wydarzeniem. Od tytanicznej próby ujednolicenia alternatywnych wersji bohaterów z czasów „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach” upłynęło dwadzieścia lat, duchowy następca w postaci „Nieskończonego kryzysu” usiłuje ponownie uporządkować uniwersum Wieloświatów DC. Czy mamy tutaj do czynienia z odgrzewaniem kotleta czy powiewem świeżości na wskroś wybitnym w szerszej perspektywie czasu? Jednoznaczny werdykt wydaje się równie nierealny jak wybranie najlepszego z najlepszych pośród wszystkich superherosów…

 • Dobra tęsknota za domem - „Malutki Lisek i Wielki Dzik - Tamtędy, tom 4” - recenzja komiksu

  „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy. Tom 4” Berenika Kołomycka

  Przyjaźń od zawsze była wyjątkową cnotą. Odnajdujemy ją częstokroć w najmniej spodziewanym momencie życia, przeważnie wchodząc w ogromny zakręt lub zwyczajnie niczym roślinę pielęgnujemy od dzieciństwa. Małe arcydzieło Bereniki Kołomyckiej ociera się o absolutną wyjątkowość kompozycji. W genialności zamierzonej prostoty autorka wykłada najbardziej życiową prawdę ─ świat bez przyjaźni (miłości) zawsze będzie dziurawy i niekompletny niczym puzzle bez ważniejszych kawałków. Obok przygód Liska i Dzika po prostu nie można przejść obojętnie!

 • „LEGO® DC Comisc Super Heros™. Szybszy niż błyskawica!” - recenzja

  „LEGO® DC Comisc Super Heros™. Szybszy niż błyskawica!” Opracowanie zbiorowe

  Flash wraz z licznymi superbohaterami wciąż pozostaje na topie. Dzięki swojej supermocy biegania z prędkością błyskawicy wdarł się zarówno do telewizyjnego serialu od stacji „The CW”, zaliczył udział w kinowych zmaganiach obok Batmana i Supermana oraz jakżeby inaczej doczekał się wydania legutkowego. LEGO® i superherosi od DC Comisc™ - połączenie idealne niczym lody czekoladowe posypane czekoladą! Któż zatem dogoni Najszybszego Człowieka na Ziemi?

 • „Star Wars™. Atak na zamek. Koloruj, czytaj, naklejaj” - recenzja

  „Star Wars. Atak na zamek. Koloruj, czytaj, naklejaj” Opracowanie zbiorowe

  Akcja ten sympatycznej książeczki z serii „Koloruj, czytaj, naklejaj” skierowana do najmłodszego grona koncentruje się na wyciętym fragmencie Epizodu VII „Przebudzenie Mocy”. Han poznawszy już Rey, Finna oraz BB-8 udają się na planetę Takodan do Zamku Maz Kanaty. Akcja w momencie ataku Najwyższego Porządku nabiera niesamowitego tempa: miecz Luke’a, pojawienie się Kylo Rena i przelot bojowy myśliwców Ruchu Oporu. Czysta akcja pełna kolorów!

 • Słońce wschodzi po burzy - „Władza. Mistrz sanktuarium. Tom 2” - recenzja komiksu

  „Władza. Mistrz sanktuarium. Tom 2” Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun

  Po pełnym napięcia i urwanym finale „Pory demonów” powracamy do wędrówki tria najemników, których złożona obietnica obliguje do wykonania powierzonego zadania. Obfite ulewy oraz pośpiech doprowadził naszych zwierzęcych bohaterów pod mury tytułowego Sanktuarium. Dotarcie do Shrine przyniesie ocalenie czy zgubę? Pora poznać dalsze perypetie Izaaka, Oktawii i Pantakriusza w drugim tomie „Władzy”.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2019, 05:04 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka