• W świecie kropek - recenzja "Disney maluch. Połącz Kropki"

  „Disney maluch. Połącz kropki” AMEET

  Nie ma osoby na świecie, która nie lubi łączyć kropek i podziwiać tego, jaki obrazek powstał. Zazwyczaj była to ulubiona rozrywka każdego dziecka. Kolorowanki, wycinanki i wszelkie inne papierowe zabawy nie mogły równać się z kropkowym szaleństwem. „Disney maluch. Połącz Kropki” jest jeszcze lepsze niż klasyczne kropki!

 • Animacja poklatkowa dla dzieci - recenzja "Miki i raźni rajdowcy: Transformacje"

  „Miki i raźni rajdowcy: Transformacje” AMEET

  Książeczki, kolorowanki, łamigłówki i inne wydania, w których jest przedstawiony świat Disney’a. Ktoś może pomyśleć. Motyw nie jest żadną nowością i należy przyzwyczaić się do wszechobecnej postaci Myszki Miki, Kaczora Donalda i całej reszty. Chyba, że można wpaść na zupełnie nowy pomysł, jak w przypadku „Miki i raźni rajdowcy: Transformacje”.

 • Sklej swoją farmę – recenzja "Farm World. Zadanie: Naklejanie!"

  „Farm World. Zadanie: Naklejanie!” AMEET

  Wszystkie dzieci lubią naklejki. Jest to dla nich niezwykle przyjemne uczucie, kiedy mogą przykleić podobiznę zwierzątka lub postaci z kreskówki tam, gdzie tylko zapragną. Jednak „Farm World. Zadanie: Naklejanie!” oferuje nie tylko świetną rozrywkę związaną z naklejaniem, ale również edukacyjną przygodę dla najmłodszych. Nauka przez zabawę to przecież najlepszy sposób na zdobycie kilku ciekawych informacji na temat otaczającego nas świata.

 • Przygody na lądzie – recenzja „Piratów z naszej ulicy”

  „Piraci z naszej ulicy” Jonny Duddle

  Mało kto przepada za monotonią życia codziennego, jednak jak z nią walczyć? Można uprawiać sport, grać w planszówki, czytać książki czy też dokonywać abordażu. Morscy rozbójnicy na pewno nie narzekają na nudę, a tym bardziej bohaterowie komiksu Jonny’ego Duddle’a.

 • Trzeba ukraść glutaminian sodu - recenzja komiksu Asian Store Junkies

  „Asian Store Junkies” Berliac

  Spora dawka humoru czeka tego, kto chwyci za „Asian Store Junkies”. Komiks jest świetną propozycją dla osób, które lubią undergroudowe zeszyty. Momentami można mieć wrażenie, że swoimi wywodami autor buszuje w odmętach błazenady, jednak zestawiając się ostatecznie nad całokształtem, widoczny jest cały zamysł o kompletności komiksu.

  • 0 Komentarzy • 214 Wyświetlenia
  • Kamil Żółkiewicz – 3 maja 2018, 14:21
 • Pantera - recenzja komiksu

  „Pantera” Brecht Evens

  Krystynka to mała, kilkuletnia dziewczynka, która właśnie straciła swoją przyjaciółkę – Pannę Kocinkę. Jak dla większości dzieci pustka, która pojawia się po odejściu futrzaka jest dojmująca. Rudowłosa maluda tworzy zatem w swojej wyobraźni innego przyjaciela – Panterę. Jest on żywiołowym okazem gadającej fauny, który swoją energią wpływa na zdrowie psychiczne „opiekunki”. Jego odwiedziny każdorazowo przynoszą entuzjazm i chęć życia. Jednak niejasne wskazówki serwowane czytelnikowi podczas lektury nakłaniają do zastanowienia się, czy wyimaginowany przyjaciel ma ją pocieszać po stracie pupila, czy może umożliwia jej normalne życie pozwalając zapomnieć o innym rodzaju traumy?

  Miłość do dziecka nie jest niczym złym... prawda?

 • Ralph Azham tom 10: Ogień, który dogasa - recenzja komiksu

  „Ralph Azham tom 10: Ogień, który dogasa” Lewis Trondheim

  Kanadyjczycy to najlepsi drwale na świecie. Ze ściętych drzew można produkować papier, a na nim drukować komiksy. Na historyjkach obrazkowych obywatele kraju Liścia Klonowego również znają się świetnie, co udowadnia Lewis Trondheim w swojej serii z gatunku fantasy!

  • 0 Komentarzy • 197 Wyświetleń
  • Paweł Olejniczak – 2 maja 2018, 18:34
 • Batman. Świt mrocznego Księżyca, czyli Nietoperz-retro w natarciu - recenzja albumu

  „Batman. Świt mrocznego Księżyca” Matt Wagner

  Komiksowy Oskar zobowiązuje. Z twórczością Matta Wagnera, laureata Nagrody Eisnera trudno podjąć polemikę, gdyż oferowana porcja nostalgii wypacza obiektywizm miłośnika klasyków. Przy obecnym zalewie rynku retconami (N52 oraz najnowsze Odrodzenie) cienkimi niczym sprane prześcieradło, zaprezentowane w albumie opowieści oddają hołd dawnym czasom, gdy Batman bez pancerza nosił jeszcze pantalony na widoku. Czasy gdy 'Bat-Man' zaczynał swe nocne igraszki z bandyckim światkiem Gotham! Czasy, gdy rodziła się legenda Mrocznego Rycerza, uważanego za odzianego w maskę i pelerynę Łotra wyjętego spod prawa!

 • „Toshiro”, czyli wartka opowieść o blaszanym samuraju - recenzja komiksu

  „Toshiro” Jai Nitz, Janusz Pawlak

  „Toshiro” w wykonaniu Jai Nitza i Janusza Pawlaka przypomina wypakowany rodzynkami i kandyzowanymi owocami keks. Dietetyczny, gdyż komiks ów przeznaczony dla dorosłego odbiorcy miesza i łączy steampunk z westernem w polewie galopującej akcji i porównań do narracji Quentina Tarantino. Istny miszmasz, jednakże zaskakująco przyjemny w odbiorze. Bohater ubrany w szary robotycznego samuraja ze stoickim spokojem czyni makabryczne rzezie. I robi to z niebywałą gracją w lekko ironicznym, spaczonym nastawieniu!

 • The Goddamned. Przeklęty: Przed powodzią (tom 1), czyli „wszyscy jesteśmy potworami boga”- recenzja albumu

  „The Goddamned. Przeklęty: Przed powodzią (tom 1)” Jason Aaron, r.m.Guéra

  Koncepcja „boga”, który spoglądając na nieudane dzieło stworzenia odszedł na nielimitowany urlop, nie potrafi mnie znudzić. Wątek licznie eksploatowany w literaturze oraz grach wideo w wykonaniu komiksowego przeklętego, siwowłosego wędrowca wali w twarz bez kompromisów. Nie uświadczycie tutaj półśrodków, gdyż jest ostro, ordynarnie i dosadnie. Fanatyczni chrześcijanie poczują się urażeni, lecz taka wizja piekła na ziemi trafia w punkt bardziej niżeli niebo rysowane patykiem na wietrze! Mocarna narracja! Wszak „wszyscy jesteśmy potworami boga”!

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 sie 2018, 13:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka