• „Batman Detective Comics – Syndykat ofiar” (tom 2) - recenzja gorzka, niczym przypalona batkawa

  „Batman Detective Comics – Syndykat ofiar” James Tynion IV, Alvaro Martinez, Eddy Barrows, Ben Oliver

  Zniszczyć Mrocznego Rycerza, aby ocalić Gotham! Wyrwać skrzydła Nietoperzowi, aby wyrównać rachunki! Grupa pokrzywdzonych przez działalność Batmana wkracza do akcji, jednak największą ofiarą zamiast schowanego za maską Bruce'a Wayne'a będzie czytelnik, nieświadomy jak bolesne jest kolejne zderzenie z fanaberiami „Odrodzenia”. Peleryna opada... z sił.

 • Gdy „Interstellar” spotyka „Narnię” - recenzja komiksu „Pułapka czasu”

  „Pułapka Czasu” Hope Larson, Madeleine L'Engle

  „Pułapka czasu” to popularna książka dla dzieci z 1962 roku, autorstwa Madeleine L'Engle. Powieść na przestrzeni lat była z powodzeniem adaptowana na potrzeby teatru, słuchowisk radiowych oraz innych mediów. W kwietniu bieżącego roku, do polskich kinach miała trafić Hollywoodzka wersja tej historii, niestety tak się nie stanie. Film z budżetem opiewającym na setki milionów dolarów, oraz Oprah Winfrey wcielającą się w jedną z głównych ról, został wycofany z dystrybucji przez rodzimy odział koncernu Disneya. Przyczyną tego stanu rzeczy było niezadowalające przyjęcie obrazu w Ameryce (niskie wpływy ze sprzedaży biletów oraz negatywne recenzje), co sprawiło, że medialny gigant ograniczył pokazy widowiska na świecie, chcąc uniknąć wizerunkowej porażki. Z tej okazji, warto zapoznać się z komiksową adaptacją „Pułapki Czasu” opublikowaną w Polsce dzięki wydawnictwu Mamania, za którą jej autorka Hope Larson, otrzymała nagrodę Einsera, traktowaną w świecie komiksu niczym Oscar.

  • 0 Komentarzy • 264 Wyświetlenia
  • Michał Wasilewski – 15 kwi 2018, 20:37
 • „Gwiezdny Zamek tom 1 - 1868: Podbój kosmosu” - recenzja prosto z chmur

  „Gwiezdny zamek tom 1 - 1869: Podbój kosmosu” Alex Alice

  Prawdę powiadają, iż wielkie wynalazki i odkrycia poprzedzają częstokroć ludzkie dramaty. Każdy pionier zna dobrze gorzki smak porażki oraz straty, a także cenę jaką przychodzi zapłacić za dokonanie przełomu. Z kart „Gwiezdnego Zamku” wygląda duch Juliusza Verne, zaś opowiedziana historia poszukiwania Eteru oraz przekraczania granic w pogoni za marzeniami urzeka pomysłowością, wizualizacją oraz humorem.

 • „Władza. Pora Demonów” Tom 1 - recenzja nieco postapokaliptyczna

  „Władza. Pora demonów. Tom 1” Sylvain Runber, Olivier Boiscommun

  „Świat nie należy już do ludzi”, świat jaki znaliśmy pochłonęła przyroda i opanowały dziwne istoty. Okres zwany „porą demonów”, stanowi ciężki czas zaszczucia, często panicznej wręcz ucieczki w poszukiwaniu schronienia. Pierwszy tomik „Władzy” wydanej pierwotnie w 2017 roku, rozbudza jedynie apetyt na dalsze mroczne wojaże trójki bohaterów: Izaaka, Oktawii i Pantakriusza.

 • Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #5 - „Klasyczne opowieści 5” - recenzja

  „Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #5 - „Klasyczne opowieści 5”” Archie Goodwin, Al Williamson, Carlos Garzón (i inni)

  Poprzedni tom pozostawił nas w momencie, gdy Han przyczepiony do Gwiezdnego Niszczyciela wykonał sprytną szmuglerską sztuczkę. Chodzi oczywiście o ucieczkę z falą odpadów, wyrzucanych przed skokiem w nadprzestrzeń. Boba Fett tylko czekał na kolejny ruch Sokoła Millenium! Pora poznać dalszy ciąg marvelowskiej wersji „Imperium Kontratakuje” z lat 80'.

 • „Nieśmiertelny Iron Fist #2: Siedem Stolic Nieba” z wizytą na mistycznym turnieju - recenzja komiksu

  „Ed Brubaker i Matt Fraction, David Aja (i inni)” "Nieśmiertelny Iron Fist (tom 2) - Siedem Stolic Nieba"

  Skromną przygodę z Żelazną Pięścią jako nieodrodne dziecko DC rozpocząłem od serialu Netflixa, którego pierwsze odcinki zapowiadały superbohaterską ciekawostkę. I zapewne fani smoczego wojownika zlinczują mnie na jakimś konwencie, acz dopiero zetknięcie z kolorowymi kartami komiksu pozwoliły spojrzeć na Danny'ego Randa łaskawszym okiem. Nadszedł czas na specyficzny turniej i pogoń za zagadkami przeszłości, oto recenzja drugiego tomu albumu Iron Fist pt. „Siedem Stolic Nieba”.

  • 0 Komentarzy • 165 Wyświetleń
  • Marcin 'Lekt' Wiatrak – 25 mar 2018, 11:06
 • Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4” - recenzja

  „Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4”” Scenariusz: Archie Goodwin Ilustracje: Carmine Infantino, Al Williamson i Carlos Garzon

  Przyszedł czas na spotkanie kadrów i dymków w kolejnym tomie Klasycznych opowieści. Na #4 Legend od wydawnictwa De Agostini czekałem z wypiekami na twarzy, gdyż wraz z końcowymi stronnicami rozpoczynamy przygodę z moim ukochanym epizodem ─ „Imperium Kontratakuje”!

 • Kolekcja Komiksy Star Wars #3: „Klasyczne Opowieści tom 3” - recenzja

  „Kolekcja Komiksy Star Wars #3: „Klasyczne Opowieści tom 3”” Scenariusz: Archie Goodwin i Mary Jo Duffy Ilustracje: Carmine Infantino

  Przygód klasycznych opowieści z serii 'Along time ago' ciąg dalszy. Wracamy do końcówki srebrnych lat siedemdziesiątych w recenzji trzeciego tomu Legend od wydawnictwa De Agostini.

 • Star Wars Komiks nr 1/2018 - Doktor Arpha ścigana przez wszystkich - archeologiczna recenzja

  „Star Wars Komiks nr 1/2018 - Doktor Arpha ścigana przez wszystkich” Kieron Gillen, Ke Walker

  Gdyby w świecie Gwiezdnych Wojen doszukiwać się zapożyczeń i popkulturowych odniesień cyniczna i pragmatyczna doktor Arpha była by nikim innym jak Indianą Jonesem z blasterem. Ciut bardziej zdeprawowana i zgorzkniała od Indiego, dobrze wpisała się w nowy kanon. Postać owej bezkompromisowej kosmicznej archeolog od artefaktów wymarłych cywilizacji poznaliśmy już na okoliczność „pracy” dla Lorda Vadera, tym razem Arpha zmierzy się z duchami przeszłości w szalonej eskapadzie z... własnym ojcem! Dodatkowo pani doktor niczym zawodowy szuler tonie w długach, o czym bez ustanku przypominają jej nowi interesanci.

 • Jaki ojciec, taki syn? – recenzja komiksu „Superman: Syn Supermana" i "Superman: Pierwsze próby Superboya"

  „Syn supermana” Tomasi Peter J., Gleason Patrick

  Projekt „DC Odrodzenie” jest świetną inicjatywą dla osób, które chciały czytać komiksy, jednak bały się wysokiego progu wejścia, gdyż większość postaci ma za sobą mnóstwo niewiarygodnych przygód. Najnowsza seria odznacza się tym, że śmiało można łapać za zeszyt i cieszyć się historią, nawet gdy jest się w tym temacie kompletnie zielonym.

  • 0 Komentarzy • 315 Wyświetleń
  • Artur "Arto" Sobala – 13 lut 2018, 11:03

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2018, 07:12 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka