• Gdy zło jest dobre - recenzja komiksu „Sherlock Frankenstein i Legion Zła”

  „Sherlock Farnkenstein i Legion Zła” Jeff Lemire, David Rubin

  Świat Czarnego Młota to wielka niewiadoma. Najwięksi superbohaterowie świata zniknęli w trakcie walki z Antybogiem, a niemal każdy poza córką Czarnego Młota, który osobiście zakończył to starcie, nie wierzy że którykolwiek z nich przeżył. W serii noszącej tytuł po tym potężnym herosie czytelnicy mogli poznać losy trykociarzy, którzy po walce znaleźli się w alternatywnym świecie, nie mogąc opuścić jednego miasteczka. Trwa wieloletnia stagnacja, kiedy wśród nich pojawia się córka tego, który odszedł.

  • 0 Komentarzy • 199 Wyświetleń
  • Paweł Olejniczak – 23 sie 2018, 11:54
 • Jaki kraj, taka mafia - recenzja komiksu „Spodouści”

  „Spodouści” Judyta Sosna, Igor Jarek

  Lata dziewięćdziesiąte to okres licznych przemian w Polsce. W realiach upadających przedsiębiorstw i powstających fortun pojawiła spora luka w przepisach, którą wielu postanowiło wykorzystać. Na początku lat dziewięćdziesiątych zdesperowani ludzie, którym nie zostało nic – bo nic nie mieli już wcześniej, lub na skutek zmian ustrojowych wszystko stracili – dosyć często postanawiali odtworzyć fortuny w niezbyt legalny sposób. Powstawały kolejne szajki i mafie, szybko niszczone przez konkurencję lub policję. O tym wiedzą wszyscy, jednak tylko nieliczni pamiętają bohaterów nagłówków z tamtych lat. Praktycznie nikt już nie kojarzy nazwisk gangsterów, którzy zostali postrzeleni, lub złapani przez służby porządkowe.

  • 0 Komentarzy • 305 Wyświetleń
  • Paweł Olejniczak – 23 sie 2018, 11:47
 • Podniebne przygody - recenzja "Super Wings. Transformacje"

  „Super Wings. Transformacje” AMEET

  „Super Wings. Transformacje” to kolejna propozycja wydawnictwa AMEET dla małych fanów bajki opowiadającej o przygodach Dżetka i jego przyjaciół. Tym razem na dzieci czeka mnóstwo zabawy z naklejkami a także… grą planszową!

 • „Piękna ciemność”, czyli wyborna kreacja dziecięcego limbo - recenzja komiksu

  „Piękna ciemność” Fabien Vehlmann, Kerascoët

  Powiadają, iżby ludzka dusza po śmierci trzy dni wędrowała pomiędzy ziemskimi bytami. Powiadają, iż strata dziecka porównywalna była do bólu tortur inkwizycji. Powiadają gdzieś pośrodku tych teorii i prawd, że kreacja dziecięcego limbo w „Piękna ciemność”, mimo lukrowej kreski budzi grozę głębią konceptu. Odrzućcie stereotypy o śmierci, czujcie się wstrząśnięci pomysłowością twórców. I ostrzeżeni nieco przytłaczającą historią tej niepozornie małej opowieści.

 • Czy to sen? - recenzja komiksu "Morfołaki. Stary terstament"

  „Morfołaki. Stary Testament” Mateusz Skutnik i Nikodem Skrodzki

  Szukając więcej informacji o „Starym Testamencie” na stronie wydawnictwa znajdujemy taką informację: „Zanim pojawiły się odpowiedzi, były pytania. Rozważania filozoficzne Morfołaków, zawsze prowadziły niezbadanymi ścieżkami. Mędrcy poszukiwali odpowiedzi na nurtujący cały świat filozoficzny problem. I tak narodził się...” Już sam opis zachęca do przeczytania komiksu.

 • Szary świat - recenzja "Cykady"

  „Cykada” Shaun Tan

  Szary smutny świat korporacji. Człowiek człowiekowi wilkiem. A pośród tego Cykada. To kolejna propozycja od Shauna Tana.

 • Kim jest Clark Kent? – recenzja komiksu „Superman – Odrodzony”

  „Superman – Odrodzony” Dan Jurgens, Peter J. Tomasi, Patrick Gleason, Paul Dini

  Po śmierci Supermana, Clarka Smitha bardzo zastanawiała obecność Clarka Kenta – drugiej tożsamości Człowieka ze Stali, która nie odeszła wraz z nim. W Polsce ukazało się kilka komiksów z serii „DC Odrodzenie”, a więc nadeszła najwyższa pora, aby rozwikłać tę zagadkę.

 • Powrót legendy – recenzja komiksu pt. "Szczurołap"

  „Szczurołap” Jay Asher, Jessica Freeburg, Jeff Stokely

  Czerpanie z legend pełnymi garściami, tworzenie alternatywnych wersji i zabawa z historią często wychodzą powieści na dobre, ponieważ mocno ją ubarwiają i dają drugie życie. Twórca „13 powodów” – książki, na podstawie której powstał serial – wziął na tapet historię o fleciście z Hameln.

 • Jedziemy z kredkami - recenzja "Auta. Koloruję, rozwiązuję"

  „Auta. Koloruję, rozwiązuję” AMEET

  Często kolorowanki dla dzieci nie są ciekawymi publikacjami. W większości charakteryzuje je zwykła rutyna – proste obrazki na każdej ze stron i nic więcej. Wydawnictwo AMEET idzie o krok dalej w swoich staraniach i dodaje – poza schematami do kolorowania – również ciekawe opisy i małe łamigłówki.

 • „Star Wars: Powrót Jed” z serii Film - recenzja komiksu

  „Star Wars – Powrót Jedi (seria Film)” Alessandro Ferrari, Kawai Creative Studio, Davide Turotti

  Kolejny tom serii „Star Wars Film”, czyli komiksu na podstawie filmu duetu Ferrari-Chimisso powraca w jednym z najdziwniejszych eksperymentów graficznych ostatnich lat.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 gru 2018, 19:16 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka