• Naprawianie linii czasowej – recenzja „Superman Action Comics – Nowy świat. Tom 4”

  „Superman Action Comics – Nowy świat. Tom 4” Dan Jurgens, Patch Zircher, Ian Churchill

  „Superman: Odrodzony” nabiera więcej uroku, gdy po nim przeczyta się „Superman Action Comics – Nowy świat. Tom 4”. Nastąpi kontynuacja wydarzeń związanych z ucieczką Blanque’a z więzienia, które zgotował mu Superman. Ponadto Dan Jurgens ostatecznie upora się z linią czasu życia herosa z „S” na piersi.

 • „Początek przyjaźni. Star Wars. Koloruj, czytaj, naklejaj” - recenzja

  „Początek przyjaźni. Star Wars. Koloruj, czytaj, naklejaj” Opracowanie zbiorowe

  Kolejny mini-komiksowy zeszyt z serii „Koloruj, czytaj, naklejaj” poświęcony został wycinkowi z Epizodu VII „Przebudzenie Mocy”. Fragment opowiada o trudnych początkach przyjaźni zbiegłego Szturmowca Najwyższego Porządku oraz najlepszego asa lotnictwa myśliwskiego Ruchu Oporu. Pora zatem pochwycić mazaki w dłoń a nalepki dołączyć do kolekcji!

 • Nieco smutny sen o lataniu ─ „Joe Shuster. Opowieść o narodzinach Supermana” ─ recenzja powieści graficznej

  „Joe Shuster. Opowieść o narodzinach Supermana.” Julian Voloj, Thomas Campi

  Każdy człowiek ma marzenia. Większe, mniejsze, realne lub iście kosmiczne. Gdy w czerwcu 1938 roku w Cleveland nieśmiała idea przybysza z odległego kosmosu zrodzona w umysłach dwóch młodych artystów robiła drukarskie zakusy, absolutnie nikt w znanej nam Galaktyce nie podejrzewał, iż skostniałą branżę komiksową czeka wybuch gigantycznej bomby. „Opowieść o narodzinach Supermana” stanowi chwalebny przykład, iż wielkie marzenia czasem nas przerastają oraz udowadniają smutną prawdę ─ gdzie idzie o wielkie pieniądze kończą się sentymenty i przyjaźnie. Album powinien mieć na półce każdy miłośnik Ostatniego Syna Kryptona, gdyż prócz hołdu dla Twórców postaci, stanowi absolutnie unikatowe dzieło rysowane w dotychczasowej historiografii superbohaterskich analiz. Istna perła z Kandoru!

 • Mądre dzieci, czyli recenzja "Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Elementarz"

  „Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Elementarz”

  Zgodnie z podstawą programową dzieci zaczynają naukę czytania w ostatnim roku nauki przedszkolnej. Jednak wcale nie oznacza to, że nauki czytania nie można zacząć wcześniej. Prawdę mówiąc im wcześniej się zacznie, tym lepiej, trzeba tylko dobrać odpowiednią metodę. Na naukę zarówno dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem, jak i tych nieco bardziej doświadczonych pozwala „Elementarz” z serii „Przygoda z czytaniem” wydawnictwa AMEET.

 • Pilot prawie idealny, „Star Wars Komiks 5/18. Poe Dameron. Wojenne historie” - recenzja komiksu

  „Star Wars Komiks nr 5/2018. Poe Dameron. Wojenne historie” Charles Soule, Phil Noto

  Przedostatni tegoroczny SWK powraca do serii o najlepszym pilocie Ruchu Oporu. Poe targany wątpliwościami po stracie podkomendnego oraz przyjaciela musi stanąć wobec wymagań i oczekiwań Generał Organy. Seria wydaje się nieco zwolnić tempo, stanowiąc przerywnik pomiędzy opowieściami dedykowanymi pierwszoplanowym postaciom, jednakże fani kosmicznej awiacji wciąż powinni być usatysfakcjonowani.

 • Festiwal cringe'u - recenzja komiksu "Nightwing Tom 3 - Nightwing musi umrzeć"

  „Nightwing Tom 3 - Nightwing musi umrzeć” Tim Seeley, Javier Fernández, Chris Sotomayor

  Dawny protegowany Batmana powraca w kolejnym tomie autorskiej serii. Tym razem Dick Grayson rusza na ratunek swojej porwanej dziewczynie oraz sprzymierza się z krnąbrnym Robinem w celu pokonania tajemniczego wroga. Natomiast odbiorca recenzowanego dzieła na czas lektury, powinien sprzymierzyć się z wysokoprocentowym trunkiem, gdyż przeprawa przez komiks będzie ciężka.

  • 0 Komentarzy • 189 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 14 lis 2018, 22:18
 • „Rick i Morty, to tu, to tam. Z Rickiem i Mortym wszędzie gra! Całą dobę, przez wieczność całą!”, „Rick i Morty. Tom 1” ─ recenzja komiksu

  „Rick i Morty. Tom 1” Zac Gorman, CJ Cannon, Marc Ellerby

  Serial opowiadający o genialnym wynalazcy z problemami alkoholowymi oraz jego ciamajdowatym wnuczku piorunem uzyskał status kultowego. „Nie(do)wymagająca” animacja, wylewające się z ekranu branżowe gagi oraz baaardzo niewybredne żarciki w kategorii kreskówek dla dorosłych stawia przygody Ricka Sancheza na podium rozrywki dla nerdów o specyficznym poczuciu humoru. Wydawnictwo Egmont przygotowało polską wersję komiksu będącego uzupełnieniem nieźle „porąbanych” wojaży Ricka i Morty’ego. Czy stateczne kadry spełnią wysokie oczekiwania fanów uzupełniając uniwersum R&M pełne dedykowanych gadżetów? Pistolety portalowe w dłoni!

 • Niespokojna emerytura Nietoperza, „Batman: Mroczny Rycerz ─ Rasa Panów” ─ recenzja komiksu

  „Batman: Mroczny Rycerz – Rasa Panów” Brian Azzarello, Frank Miller, Andy Kubert

  Niedawno nakładem Egmont Polska ukazał się prequel do osławionego „Powrotu Mrocznego Rycerza” w postaci „Ostatniej krucjaty”. Zdania odnośnie jakości merytorycznej są mocno podzielone, jedni uważają historyjkę za fabularną zapchaj dziurę, inni za kolejne arcydziełko Franka Millera. Pozostając w klimacie podstarzałego Bruce’a Wayne’a wracamy na niebezpieczne ulice Gotham, których zamaskowany obrońca rzekomo nie żyje! Czy Mroczny Rycerz odszedł na wieczny spoczynek oraz jaki los spotkał osamotnionego Supermana? Miller w unikatowy i wysublimowany sposób usiłuje nam udzielić ciężkich odpowiedzi na pytania, które pozostaję nieme od trzech dekad.

 • Jeż, człowiek, dwa bratanki - recenzja komiksu „Jeż Jerzy”

  „Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 1” Rafał Skarżycki, Tomasz Leśniak

  Jeż Jerzy to postać już kultowa w polskim środowisku komiksowym. Od momentu, kiedy pojawił się po raz pierwszy walcząc ze smokiem (oczywiście takim dla dzieci), zaskarbił sobie sympatię polskich fanów. Po krótkiej przygodzie z komiksem dziecięcym dosyć szybko zmienił swoje podejście do świata i stał się cynicznym obserwatorem codziennego życia w Polsce i bezlitosnym krytykiem polskich przywar. Dwadzieścia lat temu, kiedy ukazywały się jego pierwsze przygody temat blokowisk i ich bywalców ubranych w szeleszczące dresy był niezwykle na czasie, powodując stały przyrost wielbicieli kolczastego. Tylko czy tematyka już się nie zestarzała?

 • Dramat, pasja i krew – recenzja komiksu pt. „Murderabilia”

  „Murderabilia” Álvaro Ortiz

  Słowo „murderabilia” samo w sobie niesie coś przerażającego. Sięgając po komiks o tym tytule, spodziewałam się mocnego thrillera lub horroru i – choć otrzymałam coś zupełnie innego – na samą myśl o nim dostaję gęsiej skórki. Álvaro Ortiz stworzył niesamowicie wciągającą, realistyczną i przerażającą opowieść obyczajową, za główny temat obierając relacje między ludzkie, nienawiść do „inności” i… makabryczne hobby.

  • 0 Komentarzy • 185 Wyświetleń
  • Justyna 'Dizzy' Sikora – 4 lis 2018, 13:10

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2019, 05:22 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka