• Igranie z duchami przeszłości, „Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia krucjata” - recenzja komiksu

  „Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia krucjata” Frank Miller, Brian Azzarello, John Romita

  Prequel do istnego arcydzieła nietoperzowych komiksów. Ukłon w stronę fanów oraz uhonorowanie trzydziestej rocznicy powstania „Powrotu Mrocznego Rycerza”. Frank Miller wraz z Brianem Azzarello oraz planszami Johna Romita Jr. wracają do brudnego, opuszczonego przez nadzieję Gotham. I robią to nad wyraz krótko, ale dosadnie. Brutalna i szczera „Ostatnia krucjata” będąca opowieścią o złamanej młodzieńczości i twardym, krótkim dojrzewaniu przyniesie tragiczny przełom w podwójnym życiu Bruce’a/Batmana.

 • Symfonia miejska vol.2 - recenzja komiksu "Berlin: Miasto Dymu"

  „Berlin - Miasto Dymu” Jason Lutes

  Jason Lutes powraca z kontynuacją historycznej, komiksowej epopei skupionej na losach mieszkańców przedwojennego Berlina. Tom kontynuuje wątki z pierwszej części, jednak prezentuje tytułowe miasto z zupełnie innej strony. O ile w "Mieście Kamieni" poznaliśmy kulisy niewdzięcznego życia przedstawicieli klasy robotniczej, to "Miasto Dymu" odsłania przed odbiorcą hedonistyczny światek elit i miejskiej arystokracji. Wielowątkowa opowieść przeplata historie zwyczajnych ludzi, oddając nastroje społeczne panujące w jednej z ważniejszych Europejskich metropolii, stojącej u progu wielkich przemian historycznych.

  • 0 Komentarzy • 275 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 3 paź 2018, 23:26
 • Outsider - Recenzja komiksu "Plemię Sów"

  „"Plemię Sów"” Łukasz Wnuczek

  "Plemię Sów" to debiutancki album komiksowy autorstwa Łukasza Wnuczka, łączący ze sobą elementy mitologii nordyckiej i indiańskiej, snujący opowieść dziejącą się w Ameryce na wiele wieków przed wyprawą Krzysztofa Kolumba. W zamyśle dzieło ma otwierać dłuższy cykl. Jak wypada jego pierwsza odsłona?

  • 0 Komentarzy • 311 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 30 wrz 2018, 18:34
 • Women power - recenzja komiksu „Istota”

  „Istota” Agata „Endo” Nowicka, Aleksandra Hirszfeld

  UWAGA! KOMIKS DLA DOROSŁYCH!
  Pierwszy polski komiks erotyczny pisany z kobiecej perspektywy. Brzmi ciekawie? Grupa artystek podjęła się zrealizowania interesującego, wizualnego eksperymentu, gdzie poprzez cykl niezależnych, krótkich opowieści graficznych opowiadają o meandrach seksualności i żeńskich namiętnościach. Jaki jest owoc ich starań, zebrany w tomie "Istota"?

  • 0 Komentarzy • 190 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 27 wrz 2018, 22:52
 • Nie ma co się bać, trzeba naklejać! - recenzja "Dinosaurs. Zadanie: Naklejanie!"

  „Dinosaurs. Zadanie: Naklejanie!” AMEET

  Dinozaury bardzo często są straszne i przerażają pociechy. Jednak Wydawnictwo AMEET przedstawiło te bestie w nieco bardziej przyjemny sposób. Są one realistyczne, ale również przyjemne dla dziecięcego oka. Twoje dziecko na pewno nie będzie czuło wstrętu do gadów, które ujrzy w wyklejance. Na pewno chętnie usiądzie do książeczki i spędzi przy niej wiele dobrych chwil zapominając o takich gadżetach, jak smartfony, tablety oraz komputery, które tak bardzo pochłaniają w dzisiejszych czasach najmłodszych.

 • Kobieta, kredyty i kłopoty, czyli „Star Wars Legendy. Yaviński artefakt” ─ recenzja

  „Star Wars Legendy. Yaviński artefakt” Mike Kennedy, Carlos Meglia

  Tatooine, pozornie zwykle upalne popołudnie. Trio Huttów rozprawia o swych gangsterskich knowaniach i przestępczych machinacjach. Ich próżność aż wylewa się z karykaturalnych rysunków zmarłego w 2008 roku argentyńskiego ilustratora Carlosa Megila. Jabba podejmuje wyzwanie. Zakład gangsterskich bossów o wyższość metod działania każdego z klanów. Zapowiada się wyścig pełen podkładania nóg, kopania i gryzienia. Trzech wrednych i znudzonych Huttów, trzy nietuzinkowe ekipy, a pomiędzy nimi kobieta i Boba Fett, który bezpardonowo wkracza do akcji jako ochroniarz długoterminowej ludzkiej inwestycji jednego z szefów podziemia.

 • Próba woli czyli recenzja komiksu „Star Wars Komiks nr 4/2018. Darth Vader Mroczny Lord Sithów”

  „Star Wars Komiks nr 4/2018. Lord Vader Mroczny Lord Sithów” Charles Soule, Giuseppe Camuncoli

  Darth Vader. Lord zła i najbardziej rozpoznawany czarny charakter w dziejach ludzkiego gatunku. Ikona popkultury a jednocześnie jeden z najtwardszych orzechów do ugryzienia dla fanowskich teorii. Sith w niepełnej krasie, poddany wielkiej próbie. Sprawdzian lojalności i siły okraszony genezą i transformacją wedle nowego kanonu. W zbiorczym komiksie o początkach Lorda Vadera jako sługusa Imperatora dowiemy się również kilku niezwykle interesujących nowinek z Odległej Galaktyki.

 • Krwawe topory i żelazne serca, czyli recenzja komiksu „Ludzie Północy: Saga anglosaska. Tom 1”

  „Ludzie Północy: Saga anglosaska. Tom 1” Brian Wood, Dean Ormston, Davide Gianfelice, Daniel Žeželj

  Rzecz o twardych ludziach morza żyjących w równie twardych czasach. Czasów głodu, zimna i zabójczych fal. Czasów palenia wsi i rabunku, toporów i żelaznych serc oraz nieco podkoloryzowanego historyzmu, smakującego równie przyjemnie niczym serial „Wikingowie”. Choć „Ludzie Północy” nie odkrywają ani redefiniują tematyki usilnie na nowo, pozwalają w sposób zajmujący wciągnąć dzięki brutalnym i dosadnym opowieściom.

 • Recenzja komiksu "Daredevil: Nieustraszony tom 5"

  „Daredevil: Nieustraszony tom 5” Ed Brubaker, John Romita Jr., Alex Maleev, Gene Colan, Lee Weeks, Lee Bermejo, Michael Lark

  Życie nowojorskiego bohatera Daredevila ostatnio nie było usłane różami. Podejrzenia, że jest nim Matt Murdock, uznany adwokat oraz liczne artykuły w prasie sprawiły, że ten w osaczeniu dochodzi do różnych wniosków. Niestety mogą one być niszczycielskie dla jego życia prywatnego. Udało mu się wydostać z więzienia i teoretycznie oczyścić swoje imię, jednak teraz nie tylko prasa i wszyscy paparazzi pod jego drzwiami podejrzewają, że Matt wieczorami przywdziewa czerwony strój. Wiedzą to również wrogowie, dla których nie ma żadnych ograniczeń w próbach wykorzystania bliskich Śmiałka przeciwko niemu samemu.

  • 0 Komentarzy • 166 Wyświetleń
  • Paweł Olejniczak – 30 sie 2018, 19:14
 • Zwierzęce postapo o smaku czekoladowych batoników – recenzja komiksu „Łasuch” tom 1

  „Łasuch, tom 1” Jeff Lemire

  Świat poszedł w rozsypkę. Ponownie i dosłownie. Zaraza zabiła miliony ludzi, tworząc okazyjnie nową rasę. Albo wyzwalając zakamuflowany gen powodujący mutacje. Albo ewolucja spłatała nam figla. Choć w głębi lasu powiewa sztandar spokojnego życia, mały tytułowego „Łasuch” woli poznać smak przygody. Osiąść w wyśnionym miejscu. W raju dla odszczepieńców powinno być lepiej. Chyba. Pora zatem na wędrówkę ku mglistej przyszłości. Nadszedł czas złamać zasadę wszystkich zasad – wyjść z lasu. Koniecznie z czekoladowym batonem w kieszeni…

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 gru 2018, 19:46 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka