• Pantera - recenzja komiksu

  „Pantera” Brecht Evens

  Krystynka to mała, kilkuletnia dziewczynka, która właśnie straciła swoją przyjaciółkę – Pannę Kocinkę. Jak dla większości dzieci pustka, która pojawia się po odejściu futrzaka jest dojmująca. Rudowłosa maluda tworzy zatem w swojej wyobraźni innego przyjaciela – Panterę. Jest on żywiołowym okazem gadającej fauny, który swoją energią wpływa na zdrowie psychiczne „opiekunki”. Jego odwiedziny każdorazowo przynoszą entuzjazm i chęć życia. Jednak niejasne wskazówki serwowane czytelnikowi podczas lektury nakłaniają do zastanowienia się, czy wyimaginowany przyjaciel ma ją pocieszać po stracie pupila, czy może umożliwia jej normalne życie pozwalając zapomnieć o innym rodzaju traumy?

  Miłość do dziecka nie jest niczym złym... prawda?

 • Ralph Azham tom 10: Ogień, który dogasa - recenzja komiksu

  „Ralph Azham tom 10: Ogień, który dogasa” Lewis Trondheim

  Kanadyjczycy to najlepsi drwale na świecie. Ze ściętych drzew można produkować papier, a na nim drukować komiksy. Na historyjkach obrazkowych obywatele kraju Liścia Klonowego również znają się świetnie, co udowadnia Lewis Trondheim w swojej serii z gatunku fantasy!

  • 0 Komentarzy • 180 Wyświetleń
  • Paweł Olejniczak – 2 maja 2018, 18:34
 • Batman. Świt mrocznego Księżyca, czyli Nietoperz-retro w natarciu - recenzja albumu

  „Batman. Świt mrocznego Księżyca” Matt Wagner

  Komiksowy Oskar zobowiązuje. Z twórczością Matta Wagnera, laureata Nagrody Eisnera trudno podjąć polemikę, gdyż oferowana porcja nostalgii wypacza obiektywizm miłośnika klasyków. Przy obecnym zalewie rynku retconami (N52 oraz najnowsze Odrodzenie) cienkimi niczym sprane prześcieradło, zaprezentowane w albumie opowieści oddają hołd dawnym czasom, gdy Batman bez pancerza nosił jeszcze pantalony na widoku. Czasy gdy 'Bat-Man' zaczynał swe nocne igraszki z bandyckim światkiem Gotham! Czasy, gdy rodziła się legenda Mrocznego Rycerza, uważanego za odzianego w maskę i pelerynę Łotra wyjętego spod prawa!

 • „Toshiro”, czyli wartka opowieść o blaszanym samuraju - recenzja komiksu

  „Toshiro” Jai Nitz, Janusz Pawlak

  „Toshiro” w wykonaniu Jai Nitza i Janusza Pawlaka przypomina wypakowany rodzynkami i kandyzowanymi owocami keks. Dietetyczny, gdyż komiks ów przeznaczony dla dorosłego odbiorcy miesza i łączy steampunk z westernem w polewie galopującej akcji i porównań do narracji Quentina Tarantino. Istny miszmasz, jednakże zaskakująco przyjemny w odbiorze. Bohater ubrany w szary robotycznego samuraja ze stoickim spokojem czyni makabryczne rzezie. I robi to z niebywałą gracją w lekko ironicznym, spaczonym nastawieniu!

 • The Goddamned. Przeklęty: Przed powodzią (tom 1), czyli „wszyscy jesteśmy potworami boga”- recenzja albumu

  „The Goddamned. Przeklęty: Przed powodzią (tom 1)” Jason Aaron, r.m.Guéra

  Koncepcja „boga”, który spoglądając na nieudane dzieło stworzenia odszedł na nielimitowany urlop, nie potrafi mnie znudzić. Wątek licznie eksploatowany w literaturze oraz grach wideo w wykonaniu komiksowego przeklętego, siwowłosego wędrowca wali w twarz bez kompromisów. Nie uświadczycie tutaj półśrodków, gdyż jest ostro, ordynarnie i dosadnie. Fanatyczni chrześcijanie poczują się urażeni, lecz taka wizja piekła na ziemi trafia w punkt bardziej niżeli niebo rysowane patykiem na wietrze! Mocarna narracja! Wszak „wszyscy jesteśmy potworami boga”!

 • Komiksy Star Wars Kolekcja #6: Klasyczne opowieści #6, czyli witajcie na półmetku serii - recenzja

  „Kolekcja Komiksy Star Wars#6: Klasyczne Opowieści tom 6” David Michelinie, Walter Simonson, Tom Palmer (i inni)

  Na progu „Powrotu Jedi” w Galaktyce sporo się dzieje. Księżniczka Leia uporczywie poszukuje miejsca pod nową bazę, gdy w tym samym czasie Lando i Chewbacca w detektywistycznych podchodach szukający śladów Hana Solo. Pośrodku wszystkiego Imperium buduje kolejną stację bojową nazwaną złowróżbnie „Tarkin”! Szóstym albumem „Niesamowitych opowieści” docieramy do półmetka przygód z polskim wydaniem serii 'A Long Time Ago'.

 • „Descender. Tom pierwszy: Blaszane Gwiazdy”, czyli o robociej duszy słów kilka - recenzja

  „Descender. Tom pierwszy: Blaszane Gwiazdy” Jeff Lemire, Dustin Nguyen

  Descender po hiszpańsku znaczy schodzić, zatem schodzimy, wręcz zagłębiamy w akwarelową kreację świata ze zgrabnie napisaną historią, acz bez niepotrzebnych fajerwerków. Odkrywamy niepokojący świat przyszłości spokojnie i bez pośpiechu. „Blaszane Gwiazdy” stanowią komiksowy „zlepek” (absolutnie nie w kontekście pejoratywnym!) pomysłów kinematograficznych traktujących o robotyce czy teorii transhumanizmu. Kompilację na tyle wciągającą, iż wartą poszukania odpowiedzi na pytanie „o czym śnią elektryczne owce”?

 • „Empress. Cesarzowa”, czyli co mi zrobisz jak mnie złapiesz? - recenzja komiksu

  „Empress. Cesarzowa” Mark Millar, Stuart Immonen

  Cesarz, cesarzowa, władcy świata i okolic. One-shot Marka Millara i Stuarta Immonena (rysownik m.in. nowych marvelowskich Gwiezdnych Wojen) przypomina nieco serial z lat 70., który wydobyty spod sterty zakurzonych rupieci na strychu, ktoś wrzucił w malakser i poszatkował. Czyniąc z ośmiu sezonów jeden, galopujący niczym rumak po amfetaminie. Acz na Emporię patrzy się wyjątkowo przyjemnie.

 • „Star Wars – Imperium kontratakuje (Epizod V). 1/2018„ - recenzja komiksu

  „Star Wars Film – Imperium kontratakuje (Epizod V). 1/2018” Alessandro Ferrari, Kawai Creative Studio, Davide Turotti

  Po pierwszej serii komiksowych adaptacji Epizodów I, IV i VII powracamy do gwiezdnowojennych współczesnych adaptacji w dość oryginalnym stylu, przeznaczonych dla nieco młodszego odbiorcy. Pora na Epizod epizodów, czyli „Imperium Kontratakuje”!

 • „Star Wars. Nowa kolekcja bajek” - recenzja na gwiezdną noc

  „Star Wars. Nowa kolekcja bajek” Christopher Nicholas, Courtney Carbone

  Niepozorny albumik nowych ilustrowanych gwiezdnowojennych bajek w puszystej, mięciutkiej w dotyku oprawie zachwyca zawartością. Wykonanie i pomysłowość! W każdej z krótkich bajek ukryto pytanie, na które mała fanka lub fan kosmicznych przygód powinien odpowiedzieć nim zapadnie w spokojny sen. I ta przywodząc na myśl dzieciństwo pluszowa okładka![

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2018, 07:12 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka