• Star Wars. Gdzie jest Wookiee? Barwna podroż po galaktyce - kredkowa recenzja

  „Gdzie jest Wookiee? Barwna podróż po galaktyce” Ulises Fariñas, Katrina Pallant

  Pora ponownie dołączyć do Chewiego w nieco innej formie. Tym razem poza poszukiwaniem sympatycznego i wielgachnego futrzaka z Kashyyyk chwycimy kredki, flamastry albo farbki i kolorując różnorakie postaci wyruszymy na dość długie poszukiwania sympatycznych Wookiee.

 • Każdy ma prawo ujrzeć światło żarówki w tunelu - Recenzja komiksu "Pan Żarówka"

  „Pan Żarówka” Wojtek Wawszczyk

  Życie nastolatka nie jest czymś, co łatwo znieść. Codzienność wypełniona trudnymi do zaakceptowania elementami sprawia, że przyszłość nie wydaje się świetlistą i pełną pozytywów, lecz mroczną otchłanią, w której człowiek pogrąża się coraz bardziej z każdą upływającą chwilą. Czasami do osiągnięcia szczęścia brakuje tak niewiele... pieniędzy, zdrowia lub zwykłej dobrej woli.

 • Towarzysze zmierzchu w cyklu Plansze Europy, czyli francuska klasyka po raz drugi - recenzja komiksu

  „Towarzysze zmierzchu” Francois Bourgeon

  'Les Compagnons du crépuscule', czyli reedycja zbiorczego wydania kamienia milowego w dziejach francuskiego komiksu, po dekadzie doczekała się wznowienia w serii „Plansze Europy”. Gratka kolekcjonerska dla znawców tematyki. Doświadczającym po raz pierwszy kreacji wojny stuletniej pióra i ołówka Francoisa Bourgeon gwarantuje lekturę na długie godziny. Przygodę na miarę Umberto Eco wypełnioną nomen omen frywolną interpretacją. Pozycja z listy lektur obowiązkowych!

 • Komiksy Star Wars Kolekcja #7 i #8: Klasyczne opowieści #7-8 - recenzja

  „Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #7-#8 - „Klasyczne opowieści 7-8” - recenzja” David Michelinie, Walter Simonson, Tom Palmer (i inni)

  Sojusz kontynuuję nierówną walkę z nowej bazy na planecie Arbra. Poszukiwania Hana wciąż nie przynoszą spodziewanych rezultatów, tymczasem pod nieobecność przemytnika Luke Skywalker wyrasta na pierwszego pilota rebeliantów. Dodatkowo dowiemy się czy młody Jedi znajdzie chwilę wytchnienia w ramionach pięknej Shiry Brie, wszak miłość na wojnie to niebywały luksus...

 • Szaleństwa Panny Slivii – recenzja „Thorgal - Młodzieńcze Lata Tom 6 - Lodowy drakkar”

  „Thorgal - Młodzieńcze Lata Tom 6: Lodowy drakkar.” Yann le Pennetier, Roman Surżenko

  Thorgal Aegirsson powraca w kolejnym tomie swoich przygód z okresu młodości. Najnowsza opowieść z pobocznego cyklu komiksowego, jest ściśle związana z poprzednią częścią pt. „Slivia”, widzimy w niej jak królowa Lodowych Mórz stara się uciec przez zakusami Gandalfa Szalonego, mimowolnie wkraczając na drogę, która uczyniła ją jedną z pierwszych antagonistek klasycznej serii Rosińskiego i Van Hamme’a.

  • 0 Komentarzy • 211 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 18 maja 2018, 17:16
 • Ptaszek w wielkim mieście – recenzja „Nightwing Tom 2: Blüdhaven”

  „Nightwing. Tom 2: Blüdhaven” Tim Seeley, Marcus To, Chris Sotomayor

  Najstarszy protegowany Batmana powraca jako młody dorosły, chcący rozpocząć samodzielne życie z daleka od rodziny nietoperzy z Gotham. W skąpanym w świetle neonów mieście Blüdhaven, Dick Grayson stara się pogodzić obowiązki superbohatera z dorywczą pracą i uciechami młodości. Nowe otwarcie w historii bohatera okazuje się mocno utopijne, przeszłość goni za Nightwingiem a on sam wplątuje się w zakrojoną na szeroką skalę intrygę, obnażającą ciemną stronę jego nowego miejsca zamieszkania.

  • 0 Komentarzy • 161 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 17 maja 2018, 23:10
 • Po złej stronie mocy – recenzja „LEGO® Star Wars™: Akademia szturmowców”

  „LEGO® Star Wars™. Akademia szturmowców” Ace Landers

  Akademia Szturmowców to kolejna propozycja dla młodych fanów serii Star Wars. Opowieść inspirowana jest najnowszą częścią serii, czyli „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Pozwala ona młodym czytelnikom zgłębić... ciemną stronę mocy.

 • Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z Droidami

  „Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z droidami” AMEET

  Świat Star Wars stał się źródłem wielu adaptacji. Jedną z najczęściej spotykanych jest twórczość kierowana w stronę dzieci. Wydawnictwo Ameet wykorzystało popularność Star Warsów i przygotowało dla najmłodszych książeczkę „Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z Droidami”.

 • Star Wars Legendy. Darth Vader i dziewiąty zamachowiec - dziwna próba wierności - recenzja komiksu

  „Star Wars Legendy - Darth Vader i dziewiąty zamachowiec” Tim Siedell,Stephen Thompson, Iván Fernández

  Klasycy mawiali: „a kto umarł, ten nie żyje”. Lord Vader ma się natomiast w Legendach nad wyraz świetnie. Używając nagminnie miecza świetlnego na karkach oportunistów i odpędzając szemranych adoratorów pragnących jego rychłej śmierci. Zakuty w respirator Sith zdaje się być niezniszczalny! Czy znajdzie się śmiałek zdolny choćby drasnąć w walce upadłego Jedi? Czy dziewiąty zamachowiec wykona zadanie?

 • Star Wars Komiks nr 2/2018. Cytadela Grozy, czyli galaktyczny pastiż - recenzja komiksu

  „STAR WARS KOMIKS nr 2/2018. Cytadela Grozy” Jason Aaron, Kieron Gillen, Marko Checchetto, Salvador Larroca, Andrea Broccardo

  Najnowszy „Star Wars Komiks” z disneyowskiego kanonu stanowi crossover serii o zdeprawowanej pani archeolog oraz głównego cyklu marvelowskiego kanonu. Gwiezdnemu uniwersum wybitnie nie po drodze ze straszydłami i elementami pseudogore. Dynamika poziomu nowych marvelowych komiksów bywa nieco sinusoidalna, po zachwycającej „Tajnej wojnie Mistrza Yody” zdaje się złapała lekką zadyszkę...

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 sie 2018, 13:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka