• „Nieśmiertelny Iron Fist #2: Siedem Stolic Nieba” z wizytą na mistycznym turnieju - recenzja komiksu

  „Ed Brubaker i Matt Fraction, David Aja (i inni)” "Nieśmiertelny Iron Fist (tom 2) - Siedem Stolic Nieba"

  Skromną przygodę z Żelazną Pięścią jako nieodrodne dziecko DC rozpocząłem od serialu Netflixa, którego pierwsze odcinki zapowiadały superbohaterską ciekawostkę. I zapewne fani smoczego wojownika zlinczują mnie na jakimś konwencie, acz dopiero zetknięcie z kolorowymi kartami komiksu pozwoliły spojrzeć na Danny'ego Randa łaskawszym okiem. Nadszedł czas na specyficzny turniej i pogoń za zagadkami przeszłości, oto recenzja drugiego tomu albumu Iron Fist pt. „Siedem Stolic Nieba”.

  • 0 Komentarzy • 133 Wyświetlenia
  • Marcin 'Lekt' Wiatrak – 25 mar 2018, 11:06
 • Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4” - recenzja

  „Kolekcja Komiksy Star Wars#4: „Klasyczne Opowieści tom 4”” Scenariusz: Archie Goodwin Ilustracje: Carmine Infantino, Al Williamson i Carlos Garzon

  Przyszedł czas na spotkanie kadrów i dymków w kolejnym tomie Klasycznych opowieści. Na #4 Legend od wydawnictwa De Agostini czekałem z wypiekami na twarzy, gdyż wraz z końcowymi stronnicami rozpoczynamy przygodę z moim ukochanym epizodem ─ „Imperium Kontratakuje”!

 • Kolekcja Komiksy Star Wars #3: „Klasyczne Opowieści tom 3” - recenzja

  „Kolekcja Komiksy Star Wars #3: „Klasyczne Opowieści tom 3”” Scenariusz: Archie Goodwin i Mary Jo Duffy Ilustracje: Carmine Infantino

  Przygód klasycznych opowieści z serii 'Along time ago' ciąg dalszy. Wracamy do końcówki srebrnych lat siedemdziesiątych w recenzji trzeciego tomu Legend od wydawnictwa De Agostini.

 • Star Wars Komiks nr 1/2018 - Doktor Arpha ścigana przez wszystkich - archeologiczna recenzja

  „Star Wars Komiks nr 1/2018 - Doktor Arpha ścigana przez wszystkich” Kieron Gillen, Ke Walker

  Gdyby w świecie Gwiezdnych Wojen doszukiwać się zapożyczeń i popkulturowych odniesień cyniczna i pragmatyczna doktor Arpha była by nikim innym jak Indianą Jonesem z blasterem. Ciut bardziej zdeprawowana i zgorzkniała od Indiego, dobrze wpisała się w nowy kanon. Postać owej bezkompromisowej kosmicznej archeolog od artefaktów wymarłych cywilizacji poznaliśmy już na okoliczność „pracy” dla Lorda Vadera, tym razem Arpha zmierzy się z duchami przeszłości w szalonej eskapadzie z... własnym ojcem! Dodatkowo pani doktor niczym zawodowy szuler tonie w długach, o czym bez ustanku przypominają jej nowi interesanci.

 • Jaki ojciec, taki syn? – recenzja komiksu „Superman: Syn Supermana" i "Superman: Pierwsze próby Superboya"

  „Syn supermana” Tomasi Peter J., Gleason Patrick

  Projekt „DC Odrodzenie” jest świetną inicjatywą dla osób, które chciały czytać komiksy, jednak bały się wysokiego progu wejścia, gdyż większość postaci ma za sobą mnóstwo niewiarygodnych przygód. Najnowsza seria odznacza się tym, że śmiało można łapać za zeszyt i cieszyć się historią, nawet gdy jest się w tym temacie kompletnie zielonym.

  • 0 Komentarzy • 287 Wyświetleń
  • Artur "Arto" Sobala – 13 lut 2018, 11:03
 • Star Wars Legendy: „Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja” - recenzja

  „Star Wars Legendy „Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja”” Brian Wood, Zack Whendon, Carlos D`Anda

  Styczniowe Gwiezdnowojenne Legendy od Wydawnictwa Egmont stanowią nowszą odsłonę komiksu z Odległej Galaktyki, poza nowością wydawniczą samą w sobie przykuwają ciekawą historią oraz zgrabną kreską. Debiutantowi scenarzyście Brian'owi Wood, tworzącego skrypty między innymi dla znanego szeroko w środowisku graczy Rockstar Games, partneruje rysownik Carols D'anda odpowiedzialny m.in. za „Batman: Arkham City”. Album zawiera dwie główne opowieści i jest najgrubszym z dotychczas wydanych Legend, a co za tym idzie nieco droższym od pozostałych w serii, acz bezwzględnie wartym nabycia!

 • Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #2 - „Klasyczne opowieści 2” - recenzja

  „Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #2 - „Klasyczne opowieści 2” - recenzja” Archie Goodwin, Chris Claremont, Camine Infantino, Terry Austin, Walt Simonson, Bob Wiacek, Herb Trimpe, Allen Milgrom, Gene Day

  Historia zaprezentowana w drugim albumie „Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #2 ─ Klasyczne opowieści 2” została pierwotnie opublikowana w zeszytach Star Wars Vol. #12-22, ukazujących się pierwotnie od czerwca 1978 roku do kwietnia 1979 roku. Kontynuujemy odkrywanie losów bohaterów Rebelii tuż po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci.

 • Seria „Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #1 - Klasyczne opowieści 1” - recenzja

  „Seria „Komiksy Star Wars Kolekcja Legendy #1 - De Agostini” Opracowanie zbiorowe

  Zarówno miłośnicy DC oraz Domu Pomysłów otrzymali monumentalne i długie komiksowe serie wydawnicze. Obecnie pośród dostępnych na polskim rynku serii doczekaliśmy się zapowiedzi ogromnej kolekcji klasycznych komiksów z gwiezdnego uniwersum. Wydawnictwo De Agostini na początku września bieżącego roku wypuściło testowo cztery z zapowiedzianych 70 tomów (najpewniej na wzór kolekcji wydanej w 2013 roku w Hiszpanii). Dziś startujemy z niezwykle łakomym kąskiem dla fanów prawdziwej starej szkoły!

 • Star Wars Komiks 6/2017 - „Tajna wojna Mistrza Yody”

  „Star Wars Komiks 6/2017 - Tajna wojna Mistrza Yody” Jason Aaron (scenrariusz), Salvador Larroca (ilustracje)

  Zamykający grudzień „Star Wars Komiks” 6/2017 obok recenzowanych albumów z „Ostatniego Jedi” dołącza do grona znakomitych wyborów gwiezdnego komiksu oraz publikacji od Egmont Polska spod sztandaru ośmiu złotych liter. Fani nie mogli narzekać, doczekawszy długo wypatrywanych pozycji („Ewolucja”, „Karmazynowe Imperium III”). Wszystkie miałem przyjemność Wam zaprezentować na łamach Bestiariusza, jednakże historia z SWK numer 6/17 powala i dystansuje konkurentów, podnosząc poprzeczkę niezwykle wysoko. Poczujcie Moc, gdyż obcujemy z komiksowym arcydziełem. Wyruszmy na tajną wojnę Mistrza Yody!

 • Star Wars - Karmazynowe Imperium III: Imperium utracone - recenzja

  „Star Wars - Karmazynowe Imperium III: Imperium utracone” Scenariusz: Randy Stradley, Mike Richardson, Rysunki: Paul Gulacy

  Długo przyszło czekać polskim czytelnikom gwiezdnych komiksów na premierę trzeciego tomu Karmazynowego Imperium. Po średniej fabularnie Radzie we Krwi (USA 1998), aż trzynaście lat później pierwotni twórcy powrócili, aby zamknąć w zamyśle patetyczną i tragiczną historię Kira Kanosa.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2018, 08:29 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka