• Nie ma co się bać, trzeba naklejać! - recenzja "Dinosaurs. Zadanie: Naklejanie!"

  „Dinosaurs. Zadanie: Naklejanie!” AMEET

  Dinozaury bardzo często są straszne i przerażają pociechy. Jednak Wydawnictwo AMEET przedstawiło te bestie w nieco bardziej przyjemny sposób. Są one realistyczne, ale również przyjemne dla dziecięcego oka. Twoje dziecko na pewno nie będzie czuło wstrętu do gadów, które ujrzy w wyklejance. Na pewno chętnie usiądzie do książeczki i spędzi przy niej wiele dobrych chwil zapominając o takich gadżetach, jak smartfony, tablety oraz komputery, które tak bardzo pochłaniają w dzisiejszych czasach najmłodszych.

 • Kobieta, kredyty i kłopoty, czyli „Star Wars Legendy. Yaviński artefakt” ─ recenzja

  „Star Wars Legendy. Yaviński artefakt” Mike Kennedy, Carlos Meglia

  Tatooine, pozornie zwykle upalne popołudnie. Trio Huttów rozprawia o swych gangsterskich knowaniach i przestępczych machinacjach. Ich próżność aż wylewa się z karykaturalnych rysunków zmarłego w 2008 roku argentyńskiego ilustratora Carlosa Megila. Jabba podejmuje wyzwanie. Zakład gangsterskich bossów o wyższość metod działania każdego z klanów. Zapowiada się wyścig pełen podkładania nóg, kopania i gryzienia. Trzech wrednych i znudzonych Huttów, trzy nietuzinkowe ekipy, a pomiędzy nimi kobieta i Boba Fett, który bezpardonowo wkracza do akcji jako ochroniarz długoterminowej ludzkiej inwestycji jednego z szefów podziemia.

 • Próba woli czyli recenzja komiksu „Star Wars Komiks nr 4/2018. Darth Vader Mroczny Lord Sithów”

  „Star Wars Komiks nr 4/2018. Lord Vader Mroczny Lord Sithów” Charles Soule, Giuseppe Camuncoli

  Darth Vader. Lord zła i najbardziej rozpoznawany czarny charakter w dziejach ludzkiego gatunku. Ikona popkultury a jednocześnie jeden z najtwardszych orzechów do ugryzienia dla fanowskich teorii. Sith w niepełnej krasie, poddany wielkiej próbie. Sprawdzian lojalności i siły okraszony genezą i transformacją wedle nowego kanonu. W zbiorczym komiksie o początkach Lorda Vadera jako sługusa Imperatora dowiemy się również kilku niezwykle interesujących nowinek z Odległej Galaktyki.

 • Krwawe topory i żelazne serca, czyli recenzja komiksu „Ludzie Północy: Saga anglosaska. Tom 1”

  „Ludzie Północy: Saga anglosaska. Tom 1” Brian Wood, Dean Ormston, Davide Gianfelice, Daniel Žeželj

  Rzecz o twardych ludziach morza żyjących w równie twardych czasach. Czasów głodu, zimna i zabójczych fal. Czasów palenia wsi i rabunku, toporów i żelaznych serc oraz nieco podkoloryzowanego historyzmu, smakującego równie przyjemnie niczym serial „Wikingowie”. Choć „Ludzie Północy” nie odkrywają ani redefiniują tematyki usilnie na nowo, pozwalają w sposób zajmujący wciągnąć dzięki brutalnym i dosadnym opowieściom.

 • Recenzja komiksu "Daredevil: Nieustraszony tom 5"

  „Daredevil: Nieustraszony tom 5” Ed Brubaker, John Romita Jr., Alex Maleev, Gene Colan, Lee Weeks, Lee Bermejo, Michael Lark

  Życie nowojorskiego bohatera Daredevila ostatnio nie było usłane różami. Podejrzenia, że jest nim Matt Murdock, uznany adwokat oraz liczne artykuły w prasie sprawiły, że ten w osaczeniu dochodzi do różnych wniosków. Niestety mogą one być niszczycielskie dla jego życia prywatnego. Udało mu się wydostać z więzienia i teoretycznie oczyścić swoje imię, jednak teraz nie tylko prasa i wszyscy paparazzi pod jego drzwiami podejrzewają, że Matt wieczorami przywdziewa czerwony strój. Wiedzą to również wrogowie, dla których nie ma żadnych ograniczeń w próbach wykorzystania bliskich Śmiałka przeciwko niemu samemu.

  • 0 Komentarzy • 133 Wyświetlenia
  • Paweł Olejniczak – 30 sie 2018, 19:14
 • Zwierzęce postapo o smaku czekoladowych batoników – recenzja komiksu „Łasuch” tom 1

  „Łasuch, tom 1” Jeff Lemire

  Świat poszedł w rozsypkę. Ponownie i dosłownie. Zaraza zabiła miliony ludzi, tworząc okazyjnie nową rasę. Albo wyzwalając zakamuflowany gen powodujący mutacje. Albo ewolucja spłatała nam figla. Choć w głębi lasu powiewa sztandar spokojnego życia, mały tytułowego „Łasuch” woli poznać smak przygody. Osiąść w wyśnionym miejscu. W raju dla odszczepieńców powinno być lepiej. Chyba. Pora zatem na wędrówkę ku mglistej przyszłości. Nadszedł czas złamać zasadę wszystkich zasad – wyjść z lasu. Koniecznie z czekoladowym batonem w kieszeni…

 • Gdy zło jest dobre - recenzja komiksu „Sherlock Frankenstein i Legion Zła”

  „Sherlock Farnkenstein i Legion Zła” Jeff Lemire, David Rubin

  Świat Czarnego Młota to wielka niewiadoma. Najwięksi superbohaterowie świata zniknęli w trakcie walki z Antybogiem, a niemal każdy poza córką Czarnego Młota, który osobiście zakończył to starcie, nie wierzy że którykolwiek z nich przeżył. W serii noszącej tytuł po tym potężnym herosie czytelnicy mogli poznać losy trykociarzy, którzy po walce znaleźli się w alternatywnym świecie, nie mogąc opuścić jednego miasteczka. Trwa wieloletnia stagnacja, kiedy wśród nich pojawia się córka tego, który odszedł.

  • 0 Komentarzy • 171 Wyświetleń
  • Paweł Olejniczak – 23 sie 2018, 11:54
 • Jaki kraj, taka mafia - recenzja komiksu „Spodouści”

  „Spodouści” Judyta Sosna, Igor Jarek

  Lata dziewięćdziesiąte to okres licznych przemian w Polsce. W realiach upadających przedsiębiorstw i powstających fortun pojawiła spora luka w przepisach, którą wielu postanowiło wykorzystać. Na początku lat dziewięćdziesiątych zdesperowani ludzie, którym nie zostało nic – bo nic nie mieli już wcześniej, lub na skutek zmian ustrojowych wszystko stracili – dosyć często postanawiali odtworzyć fortuny w niezbyt legalny sposób. Powstawały kolejne szajki i mafie, szybko niszczone przez konkurencję lub policję. O tym wiedzą wszyscy, jednak tylko nieliczni pamiętają bohaterów nagłówków z tamtych lat. Praktycznie nikt już nie kojarzy nazwisk gangsterów, którzy zostali postrzeleni, lub złapani przez służby porządkowe.

  • 0 Komentarzy • 278 Wyświetleń
  • Paweł Olejniczak – 23 sie 2018, 11:47
 • Podniebne przygody - recenzja "Super Wings. Transformacje"

  „Super Wings. Transformacje” AMEET

  „Super Wings. Transformacje” to kolejna propozycja wydawnictwa AMEET dla małych fanów bajki opowiadającej o przygodach Dżetka i jego przyjaciół. Tym razem na dzieci czeka mnóstwo zabawy z naklejkami a także… grą planszową!

 • „Piękna ciemność”, czyli wyborna kreacja dziecięcego limbo - recenzja komiksu

  „Piękna ciemność” Fabien Vehlmann, Kerascoët

  Powiadają, iżby ludzka dusza po śmierci trzy dni wędrowała pomiędzy ziemskimi bytami. Powiadają, iż strata dziecka porównywalna była do bólu tortur inkwizycji. Powiadają gdzieś pośrodku tych teorii i prawd, że kreacja dziecięcego limbo w „Piękna ciemność”, mimo lukrowej kreski budzi grozę głębią konceptu. Odrzućcie stereotypy o śmierci, czujcie się wstrząśnięci pomysłowością twórców. I ostrzeżeni nieco przytłaczającą historią tej niepozornie małej opowieści.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 paź 2018, 12:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka