• Festiwal cringe'u - recenzja komiksu "Nightwing Tom 3 - Nightwing musi umrzeć"

  „Nightwing Tom 3 - Nightwing musi umrzeć” Tim Seeley, Javier Fernández, Chris Sotomayor

  Dawny protegowany Batmana powraca w kolejnym tomie autorskiej serii. Tym razem Dick Grayson rusza na ratunek swojej porwanej dziewczynie oraz sprzymierza się z krnąbrnym Robinem w celu pokonania tajemniczego wroga. Natomiast odbiorca recenzowanego dzieła na czas lektury, powinien sprzymierzyć się z wysokoprocentowym trunkiem, gdyż przeprawa przez komiks będzie ciężka.

  • 0 Komentarzy • 86 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 14 lis 2018, 22:18
 • „Rick i Morty, to tu, to tam. Z Rickiem i Mortym wszędzie gra! Całą dobę, przez wieczność całą!”, „Rick i Morty. Tom 1” ─ recenzja komiksu

  „Rick i Morty. Tom 1” Zac Gorman, CJ Cannon, Marc Ellerby

  Serial opowiadający o genialnym wynalazcy z problemami alkoholowymi oraz jego ciamajdowatym wnuczku piorunem uzyskał status kultowego. „Nie(do)wymagająca” animacja, wylewające się z ekranu branżowe gagi oraz baaardzo niewybredne żarciki w kategorii kreskówek dla dorosłych stawia przygody Ricka Sancheza na podium rozrywki dla nerdów o specyficznym poczuciu humoru. Wydawnictwo Egmont przygotowało polską wersję komiksu będącego uzupełnieniem nieźle „porąbanych” wojaży Ricka i Morty’ego. Czy stateczne kadry spełnią wysokie oczekiwania fanów uzupełniając uniwersum R&M pełne dedykowanych gadżetów? Pistolety portalowe w dłoni!

 • Niespokojna emerytura Nietoperza, „Batman: Mroczny Rycerz ─ Rasa Panów” ─ recenzja komiksu

  „Batman: Mroczny Rycerz – Rasa Panów” Brian Azzarello, Frank Miller, Andy Kubert

  Niedawno nakładem Egmont Polska ukazał się prequel do osławionego „Powrotu Mrocznego Rycerza” w postaci „Ostatniej krucjaty”. Zdania odnośnie jakości merytorycznej są mocno podzielone, jedni uważają historyjkę za fabularną zapchaj dziurę, inni za kolejne arcydziełko Franka Millera. Pozostając w klimacie podstarzałego Bruce’a Wayne’a wracamy na niebezpieczne ulice Gotham, których zamaskowany obrońca rzekomo nie żyje! Czy Mroczny Rycerz odszedł na wieczny spoczynek oraz jaki los spotkał osamotnionego Supermana? Miller w unikatowy i wysublimowany sposób usiłuje nam udzielić ciężkich odpowiedzi na pytania, które pozostaję nieme od trzech dekad.

 • Jeż, człowiek, dwa bratanki - recenzja komiksu „Jeż Jerzy”

  „Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 1” Rafał Skarżycki, Tomasz Leśniak

  Jeż Jerzy to postać już kultowa w polskim środowisku komiksowym. Od momentu, kiedy pojawił się po raz pierwszy walcząc ze smokiem (oczywiście takim dla dzieci), zaskarbił sobie sympatię polskich fanów. Po krótkiej przygodzie z komiksem dziecięcym dosyć szybko zmienił swoje podejście do świata i stał się cynicznym obserwatorem codziennego życia w Polsce i bezlitosnym krytykiem polskich przywar. Dwadzieścia lat temu, kiedy ukazywały się jego pierwsze przygody temat blokowisk i ich bywalców ubranych w szeleszczące dresy był niezwykle na czasie, powodując stały przyrost wielbicieli kolczastego. Tylko czy tematyka już się nie zestarzała?

 • Dramat, pasja i krew – recenzja komiksu pt. „Murderabilia”

  „Murderabilia” Álvaro Ortiz

  Słowo „murderabilia” samo w sobie niesie coś przerażającego. Sięgając po komiks o tym tytule, spodziewałam się mocnego thrillera lub horroru i – choć otrzymałam coś zupełnie innego – na samą myśl o nim dostaję gęsiej skórki. Álvaro Ortiz stworzył niesamowicie wciągającą, realistyczną i przerażającą opowieść obyczajową, za główny temat obierając relacje między ludzkie, nienawiść do „inności” i… makabryczne hobby.

  • 0 Komentarzy • 93 Wyświetlenia
  • Justyna 'Dizzy' Sikora – 4 lis 2018, 13:10
 • Gdzie jest potwór? – recenzja komiksu pt. „Kraken”

  „Kraken” Emiliano Pagani

  Chyba każdy będąc dzieckiem bał się nierealnych stworzeń. Nawet po wielu latach, będąc dorosłym, niejeden musi się mierzyć ze swoimi demonami czy potworami. Jest to nierówna walka, wymagająca sporych zasobów sił i wytrwałości. Czternastolatkowi będzie trudniej, zwłaszcza, gdy jest przekonany o istnieniu pewnego monstrum.

 • Wielki zgrywus – recenzja komiksu „Garfield. Tłusty koci trójpak”

  „Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 1” Jim Davis

  Dla osób żyjących w latach ’90 Garfield zdecydowanie będzie rozpoznawalną postacią. Jego wizerunek był w telewizji, na ubraniach, a nawet znajdowało się go w chipsach. Otyły kot z szelmowskim uśmieszkiem doskonale wiedział jak manipulować otoczeniem, aby wszystko kręciło się tak, jak on chciał. Czy powrót do niego po latach będzie jak odgrzana lazania?

 • Komiks o fantastycznym kocim świecie, czyli „Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta”

  „Niesłychane losy Ivana Kotowicza Tom 3: Trumna chłysta” Ambrzykowski M., Kusina K.

  „Niesłychane losy Ivana Kotowicza: Trumna Chłysta” to już trzecia odsłona przygód Ivana Kotowicza. Według autorów komiks powstał, aby zapewnić lukę na rodzimym rynku. Wciągająca fabuła i dobre rysunki powinny przypaść do gustu mniej doświadczonym odbiorcom, a także bardziej wymagającym czytelnikom.

 • „LEGO® Star Wars – Komiks. Zadania. Minifigurka” – recenzja serii

  „LEGO® Star Wars™ - Komiks. Zadania. Minigigurka ─ seria” Opracowanie zbiorowe

  Wydawnictwo AMEET Polska w swej ofercie posiada ogrom doskonałych pozycji dla dzieci pochodzących z kategorii interaktywnych kilkunastostronicowych książeczek. Wszystkie kolorowe i wyładowane zajmującą zawartością zaangażują twórczo młodego miłośnika gwiezdnych opowieści. Seria „Komiks. Zadania. Minifigurka” po prostu nie mogła ominąć marek LEGO® oraz „Star Wars”, której Moc zabawy i wykonanie zapewni długie godziny zabawy.

 • Mrok i krew - recenzja komiksu "Syn tom 1 - Woda i ogień"

  „Syn tom 1. Woda i ogień” Benedykt Szneider

  Nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu na polskim rynku komiksowym zadebiutowało nowe dzieło autorstwa Benedykta Szneidera. Część czytelników, może kojarzyć autora z jego wcześniejszych dokonań, takich jak mroczny komiks "Diefenbach". Artysta jest także odpowiedzialny za grafiki koncepcyjne i styl wizualny do popularnej polskiej gry "Ruiner". Wymienione teksty kultury zapowiadały lekturę charakternej pozycji, wyrazistej wizualnie. "Syn" nie rozczarował.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 lis 2018, 14:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka