• Ludzkie uczucia – recenzja „Vision”

  „Vision” Tom King

  Komiksy z superbohaterami mają łatkę mordobić, które raczej nie zawierają bardzo poważnej treści. Coraz więcej autorów walczy z tymi poglądami, poprzez nadawanie większej głębi postaciom oraz przekazywanie ważnych wartości. Tom King nie udał się także na tę bitwę ze stereotypami. On rozpętał apokalipsę…

 • Pierwsza klasa – recenzja komiksu „Extraordinary X-men – Przystań X”

  „Extraordinary X-Men Tom 1 - Przystań X” Humberto Ramos,Jeff Lemire

  X-Meni powracają, debiutując w nowej serii na rodzimym rynku komiksowym. Gdy niepowstrzymana choroba pustoszy populację mutantów, drużyna herosów założona przez Charlesa Xaviera staje się symbolem nadziei dla zarażonych. Superbohaterowie muszą odnaleźć się w nowych rolach i ocalić swój gatunek przed zagładą. Jak wypada pierwszy tom cyklu inicjującego ich nowe przygody?

  • 0 Komentarzy • 86 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 26 lut 2019, 14:24
 • Malutki lisek z kosmicznym pechem ─ „Wielki zły lis” - recenzja komiksu

  „Wielki zły lis” Benjamin Renner

  Chadzał lisek kolo drogi, aż mu ktoś przetrzepał futro! „Wielkiemu złemu lisowi” dodatkowo spuszczono manto, wyrzucono za płot, kazano wcinać rzepę i obowiązkowo rozśmieszać! Zakochałem się w dziele Benjamina Rennera bez zająknięcia! Po skończonej lekturze będziecie chcieli tylko jednego ─ więcej prawie wielkiego i na pewno niezłego lisa!

 • Klasyczne studium kosmicznego obłąkania ─ recenzja komiksu „Rękawica Nieskończoności”

  „Rękawica Nieskończoności” Jim Starlin, George Pérez, Ron Lim

  Motyw rozterek Thanosa w obecnie panującym kinowym uniwersum Marvela ma diametralnie inny wydźwięk. Wszak epickie „pstryknięcie” palcami nie wzięło się znikąd i właśnie polskie wydanie „Rękawicy Nieskończoności” rozłożonej uprzednio na reżyserskim warsztacie przez braci Russo pozwoli wreszcie zrozumieć meandry poczynań Szalonego Tytana. Pora ogarnąć nieogarnięte.

 • Wubba lubba dub dub, czyli wyciskanie esencji z abstrakcji ─ „Rick and Morty. Tom drugi” ─ recenzja komiksu

  „Rick i Morty. Tom 2” Zac Gorman, Marc Ellerby, CJ Cannon, Marc Ellerby, Zac Gorman, Andrew Maclean

  Ucieczka przed międzywymiarowym tyranem i despotą utaplana w kleistym sosie absurdu i soczyście odrealnionego humoru. Zwykły, szary dzień genialnego alkoholika wynalazcy oraz jego przygłupawego wnuka. Drugi tom serii „Rick and Morty” wyraźnie podnosi poprzeczkę i polewa miodem skołatane serca miłośników serialu. Dawać już nowe odcinki portalowe gnidy! Absurd rządzi!

 • „Bitwa o śliwę” ─ recenzja komiksu „Sisters 11: Ona ma to we krwi”

  „Sisters. Ona ma to we krwi. Tom 11” Christophe Cazenove, William Maury, William Maury

  Seria komiksów „Sisters” od 2015 roku zachwyca polskich czytelników nietuzinkowym humorem i bogatą kolorystyką. Opowiada o zabawnej i dość konfliktowej egzystencji dwóch uroczych sióstr, kilkuletniej Marine oraz nastoletniej Wendy. Historie przedstawione przez Christophe’a Cazenove i Williama Maury’ego są niezwykle realistyczne i sympatyczne, zupełnie jakby opowiadali życie prawdziwych postaci. „Ona ma to we krwi!” to już jedenasty tom przygód sióstr, który po raz kolejny zaskakuje świetnymi pomysłami.

  • 0 Komentarzy • 125 Wyświetleń
  • Justyna "Dizzy" Sikora – 3 lut 2019, 18:46
 • das Ende – recenzja komiksu „Berlin Tom 3: Miasto Światła”

  „Berlin Tom 3 - Miasto światła” Jason Lutes

  Nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu, na polskim rynku zadebiutowało najnowsze dzieło Jasona Lutesa, wieńczące powstającą na przestrzeni dwóch dekad trylogię poświęconą mieszkańcom przedwojennego Berlina. Czy warto było czekać na ostatnią odsłonę losów Marthe Müller i Kurta Severinga?

  • 0 Komentarzy • 211 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 27 sty 2019, 23:29
 • Tesla strikes back - recenzja komiksu „Trzy Duchy Tesli 2 - Spisek Prawdziwych Ludzi”

  „Trzy duchy Tesli 2 - Spisek prawdziwych ludzi” Richard Marazano, Guilhem

  Guilhem i Marazano powracają z drugim tomem swojego diesel-punkowego dzieła, poświęconego losom genialnego naukowca Nikoli Tesli i jego młodego podopiecznego Travisa. Utrzymana w atrakcyjnej warstwie graficznej, opowieść zabiera nas w sam środek II wojny światowej, umiejętnie mieszając fikcyjną historię z gatunku fantastyki z autentycznymi realiami i postaciami.

  • 0 Komentarzy • 136 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 17 sty 2019, 23:17
 • Prawdziwa strona Tajnych wojen – „Tajne tajne wojny Deadpoola”

  „Tajne tajne wojny Deadpoola” Cullen Bunn, Matteo Lolli, Jacopo Camagni, Matteo Buffagni

  Historia alternatywna jest czymś, co może niezwykle kusić osoby, które znają pierwowzór. Jednocześnie istnieje szansa, że nowa wersja przypadnie do gustu laikom w danym temacie. Branie na tapet pewnych wydarzeń i przeinaczanie ich jest świetną zabawą dla twórcy i odbiorcy. Jak naprawdę wyglądały „Tajne wojny”? Deadpool wie to doskonale, bo przecież w nich uczestniczył.

 • Niepozorny a bezlitosny ─ „Star Wars Komiks 6/18. Zemsta droida” - recenzja

  „Star Wars Komiks nr 6/2018. Zemsta droida” Scenariusz: Jason Aaron, Ilustrator: Salvador Larroca i inni

  Ostatni tegoroczny gwiezdnowojenny komiks od Wydawnictwa Egmont opowiada o misji ratunkowej małego R2, któremu w metodach działania bliżej do śmiercionośnych droidów Doktor Aphry niż przyjaznego astromecha towarzyszącego Luke’owi. Prócz kilku wybitnych absurdów nowego kanonu w grudniowym albumie znajdziemy również perełkę w postaci historii z gorących piasków Tatooine snutej przez samego Bena Kenobiego!

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 09:47 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka