• Tesla strikes back - recenzja komiksu „Trzy Duchy Tesli 2 - Spisek Prawdziwych Ludzi”

  „Trzy duchy Tesli 2 - Spisek prawdziwych ludzi” Richard Marazano, Guilhem

  Guilhem i Marazano powracają z drugim tomem swojego diesel-punkowego dzieła, poświęconego losom genialnego naukowca Nikoli Tesli i jego młodego podopiecznego Travisa. Utrzymana w atrakcyjnej warstwie graficznej, opowieść zabiera nas w sam środek II wojny światowej, umiejętnie mieszając fikcyjną historię z gatunku fantastyki z autentycznymi realiami i postaciami.

  • 0 Komentarzy • 25 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 17 sty 2019, 23:17
 • Prawdziwa strona Tajnych wojen – „Tajne tajne wojny Deadpoola”

  „Tajne tajne wojny Deadpoola” Cullen Bunn, Matteo Lolli, Jacopo Camagni, Matteo Buffagni

  Historia alternatywna jest czymś, co może niezwykle kusić osoby, które znają pierwowzór. Jednocześnie istnieje szansa, że nowa wersja przypadnie do gustu laikom w danym temacie. Branie na tapet pewnych wydarzeń i przeinaczanie ich jest świetną zabawą dla twórcy i odbiorcy. Jak naprawdę wyglądały „Tajne wojny”? Deadpool wie to doskonale, bo przecież w nich uczestniczył.

 • Niepozorny a bezlitosny ─ „Star Wars Komiks 6/18. Zemsta droida” - recenzja

  „Star Wars Komiks nr 6/2018. Zemsta droida” Scenariusz: Jason Aaron, Ilustrator: Salvador Larroca i inni

  Ostatni tegoroczny gwiezdnowojenny komiks od Wydawnictwa Egmont opowiada o misji ratunkowej małego R2, któremu w metodach działania bliżej do śmiercionośnych droidów Doktor Aphry niż przyjaznego astromecha towarzyszącego Luke’owi. Prócz kilku wybitnych absurdów nowego kanonu w grudniowym albumie znajdziemy również perełkę w postaci historii z gorących piasków Tatooine snutej przez samego Bena Kenobiego!

 • „LEGO® DC Comics Super Heroes. Fantastyczny przewodnik” ─ recenzja

  „LEGO® DC Comics Super Heroes. Fantastyczny przewodnik” Cavan Scott

  Wydawnictwo AMEET przygotowało wyjątkowy album oparty na licencji korporacji LEGO® oraz wydawnictwa Warner Bros., właściciela komiksowego światka DC. Blisko stustronicowa publikacja stanowi niesamowity zbiór ciekawostek o superbohaterach poświęconych wyłącznie legutkowym wytworom związanym z uniwersum bohaterów Ligi Sprawiedliwości oraz wszelakiej maści arcyłotrów i postaci drugoplanowych.

 • Pokuta za cudze grzechy ─ recenzja komiksu „Szósty Rewolwer tom 4”

  „Szósty Rewolwer tom 4: Miasteczko zwane Pokutą” Cullen Bunn, Tyler Crook

  Poszukiwanie sześciu rewolwerów, mających w swej mocy zniszczenie, ale i odbudowę świata trwa. Zarówno siły dobra jak i zła ścigają bohaterów, by zyskać dostęp do najpotężniejszej broni wszech czasów. Becky Montcrief, właścicielka Szóstego Rewolweru, dającego swojemu właścicielowi moce jasnowidzenia i przewidywania, wyrusza w kierunku miasteczka Pokuta, gdzie przetrzymywany jest jej partner – Drake Sinclair. Jeszcze nie wie co ją tam spotka i czemu będzie musiała sprostać.

 • Lato ze wspomnień, wspomnienia z lata ─ recenzja komiksu "Pewnego lata"

  „Pewnego lata” Jilian Tamaki, Mariko Tamaki

  Rose jest zwykłą dziewczynką. Powoli zbliża się do progu dorastania, a w niedalekiej perspektywie znajdują się pierwsze miłości, związki i dorosłe problemy. Teraz jednak, jak co roku, przyjechała z rodzicami do Awago, nadmorskiej miejscowości, gdzie ze swoją o dwa lata młodszą przyjaciółką Windy mogą spędzić beztrosko wakacje. Sielanka nie potrwa jednak długo. Mimo wesołej atmosfery nawet tak niewielka różnica wieku pomiędzy dziewczynkami da o sobie szybko znać. Do tego przykre wspomnienia rodziców i niesnaski między nimi również rzucą cień osamotnienia na dziewczynkę. Jak ta sobie z tym poradzi?

 • Jak pan Bóg Ralphowi, tak on nadal w niego nie wierzy ─ recenzja komiksu „Ralph Azham tom 11. Cios za ciosem”

  „Ralph Azham tom 11: Cios za ciosem” Lewis Trondheim

  Świat Ralpha Azhama, niezwykłego młodzieńca, który z pogardzanego świniopasa stał się najważniejszą po królu osobą w królestwie przechodzi ciągłe zmiany. Naniebieszczony, czyli dysponujący specyficznymi mocami nowy namiestnik kraju musi stawiać czoło coraz to groźniejszym przeciwnościom. Tym razem możliwe, że dokona trudnego wyboru, żeby zawszeć sojusz z największym swoim przeciwnikiem. Czy dwa obozy dysponujące w swoich szeregach całymi oddziałami uzdolnionych ludzi, którzy czasami jednym skinieniem mogą unicestwiać innych są w stanie

 • Thorgalu czy Ci nie żalu? - recenzja komiksu "Thorgal Tom 36: Aniel"

  „Thorgal Tom 36 - Aniel” Yann le Pennetier, Grzegorz Rosiński

  Wraz z ukazaniem się na rynku komiksowym trzydziestego szóstego albumu o przygodach Thorgala Aegirssona, Grzegorz Rosiński zadeklarował, że był to ostatni tom do którego stworzył warstwę graficzną. Cykl ma przejąć inny rysownik a Rosiński będzie opiekunem artystycznym całości. Jak wypadło pożegnanie mistrza z serią?

  • 0 Komentarzy • 165 Wyświetleń
  • Michał Wasilewski – 30 gru 2018, 23:11
 • Recenzja: „Disney Uczy. Star Wars™ 1,2,3 i Disney Uczy. Star Wars™ ABC”

  „Disney Uczy. Star Wars™ 1,2,3 i ABC” Wydawnictwo AMEET

  „Gwiezdne Wojny” cieszą się obecnie ogromną popularnością, nawet wśród dzieci. Nie brakuje, więc przedmiotów z bohaterami serii. Plecaki, kubki, ubrania, obuwie dosłownie wszystko, co może być nam potrzebne. Można ich znaleźć nawet w książkach. Nie tylko w tych przygodowych, ale również w edukacyjnych wśród, których należy wymienić serię “Disney Uczy. Star Wars™” wydawnictwa AMEET.

 • Recenzja: „Disney maluch. Album maluszka”

  „Disney Maluch. Album maluszka” Wydawnictwo AMEET

  Dzieci rosną bardzo szybko, a ich rozwojowi towarzyszy wiele ważnych chwil. Nie trzeba się martwić, że momenty te odejdą w zapomnienie. Można je wszystkie zebrać w albumie. To bardzo przyjemne, kiedy później po słyszącym czasie można zajrzeć do księgi i zobaczyć, jakie wydarzenia pojawiły się już w krótkim życiu.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 sty 2019, 20:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka